Fenerbahçe teknik direktörü Christoph Daum, UEFA Avrupa Ligi'ndeki Lille maçı öncesinde Fransa'da bir basın toplantısı düzenledi. Bekir İrtegün ile beraber basının karşısına çıkan Alman teknik adam "Grup maçlarından sonra kalite arttı. En iyiler gruplardan çıkmayı başardı. Bu yeni statüde oynanan Avrupa Ligi maçları çok iyi geçti. Şimdi play-off maçlarındayız. Heyecan arttı. Lille'i iyi tanıyoruz. Birkaç defa seyrettim. Lille'e karşı iyi hazırlandık. Fransa'da çalışan hocalardan Lille hakkında bilgi aldım. Lille'i herkes şu an Fransa'nın en iyi takımı olduğunu söylüyorlar. Bizi zor bir maç bekliyor. Çok fazla antrenman yapamadık bu maç için. Umarım maçta Lille'in zayıf yönünü görürüz. Hedefimiz iyi performansımızı göstermek. Maçta bunu yapmaya çalışacağız. Takımım iyi oynuyor fakat gol pozisyonlarından daha fazla yararlanmamız gerekiyor. Kadromuzda Cristian, Lugano ve Emre gibi tam anlamıyla hazır olmayan futbolcularımız var. Maç günü daha çok kesinlik kazanacak oynayıp oynamayacakları" açıklamasını yaptı.

"CARLOS'TAN SONRA HAYAT DEVAM EDİYOR"
Daum, Roberto Carlos ile ilgili sorulan bir soruya ise esprili bir şekilde "Roberto Carlos karşılaşmada forma giymeyecek" dedi. Bu sözünden sonra açıklamalarına devam eden Alman teknik adam "Roberto Carlos kendi ayrılamk sitedi. Biz gitmesini istemiyorduk. Carlos'tan sonra hayat devam ediyor. Onun yerine Andre Santos var. Şu ana kadar iyi oynuyor" ifadesini kullandı.

"Hedefimiz her zaman kendi sistemimizi oynamak. Rakip bize göre sistem belirlesin. Fenerbahçe her zaman kendi sistemini oynar" açıklamasını yapan Daum "Benim prensibim adım adım gitmektir. Lille maçları. Lille'den sonrasını daha sonra düşünürüz" dedi.

Gökhan Ünal'ı Türkiye'de şampiyon olmak için transfer ettiklerini ve Avrupa'da oynamayacağını bildiklerini kaydeden Daum, Gökhan'ın çok önemli bir futbolcu olduğunu da sözlerine ekledi.

Bekir İrtegün ise "Zorlu bir maça çıkacağız. Uzun zaman yenilmeyen bir takıma karşı oynayacağız. Hücum organizasyonları çok iyi olan bir takımla oynayacağız. Biz de Avrupa'da son 4 maçımızda yenilmedik. Yenilmeden devam etmek istiyoruz. Bunun için de elimizden gelenin en iyisini yansıtıp, iyi mücadele edeceğiz" ifadesini kullandı.

LILLE CEPHESİ
Lille Teknik Direktörü Rudi Garcia da ilk maçtan avantajlı bir skorla çıkmak istediklerini belirtti."Fenerbahçe'yi iyi inceledik. Türk takımı iyi bir takım, her an oyunu değiştirebilme güçleri var" diyen Garcia, sözlerini, "İlk maçta mutlaka galibiyet elde etmemiz gerekiyor, ikinci maçta bizi ateşli bir Türk seyircisinin beklediğini biliyoruz. Avantajımızı elimizden geldiği kadar iyi değerlendirmek istiyoruz" diye sürdürdü.

Sarı-lacivertli takımın, Galatasaray ve Beşiktaş gibi Türkiye'nin en iyi futbol takımlarından biri olduğuna işaret eden Garcia, maçta iki takımın birbirine denk ve şansların eşit olduğunu söyledi.