Demirel: Efes Pilsen'i kutlarım

Efes Pilsen'in şampiyonluk seramonisine katılmayarak tepki çeken Basketbol Federasyonu Başkanı Turgay Demirel, yaptğı açıklamayla lacivert-beyazlı takımın şampiyonluğunu kutladı. Demirel yaşanan olayların da gösterilen olağanüstü mücadeleye gölge düşürmemesi gerektiğini söyledi.

Anadolu Ajansı 19.06.2009 - 01:45

İSTANBUL - Basketbol Federasyonu Başkanı Turgay Demirel, Beko Basketbol Ligi'nde, play-off final serisinde Fenerbahçe'ye 4-2 üstünlük sağlayarak şampiyon olan Efes Pilsen'i kutladı.

Turgay Demirel, yazılı açıklamasında, iki takımın play-off final serisinde sergiledikleri performansları ''harikulade'' diye nitelerken, ''Serinin 6. ve son maçında yaşanan olaylar, basketbolumuzun geldiği noktaya ve final maçında gösterilen olağanüstü mücadeleye hiçbir şeklide gölge düşürmemesi gerekir'' dedi.

Her iki kulübün teknik ve sporcu kadrolarının, büyük bir başarıyla şampiyonluğa ulaşmak için çaba harcadıklarını ve herkesin, sahadaki mücadeleye ve sonuca saygılı olması gerektiğini dile getiren Demirel, ''Her iki takım da alkışı hakeden performanslara imza attılar. Serinin başından sonuna dek her iki takım da vargüçleriyle mücadele etmiş ve bizlere, yapılan 6 maçın 5'ini deplasman takımlarının kazandığı enfes bir final serisi yaşatmışlardır. Her iki takımımız da Türk basketboluna yakışır performanslar sergilemişlerdir, ancak serinin 5. ve 6. müsabakalarında meydana gelen birtakım istenmeyen hadiseler, ne yazık ki oynanan üst düzey basketbola yakışmamıştır. Beko Basketbol Ligi şampiyonluğuna ulaşan Efes Pilsen Spor Kulübü'nün yönetici, teknik ve idari kadroları ile sporcularını, gösterdikleri üstün başarıdan dolayı kutluyorum'' diye konuştu.

Öte yandan, bir internet sitesinde yer alan ve ''Türk basketbolunu, hakemlik müessesesini, kulüp idari ve teknik yetkililerini karalayan'' ifadelerin kendisi tarafından söylenmediğini belirten Demirel, olayların bu biçimde yönlendirilmesini üzüntüyle karşıladığını bildirdi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...