NTV

Deniz Çoban hakemliği bıraktı

ntv.com.tr

Spor

Kasımpaşa-Çaykur Rizespor maçının ardından canlı yayında verdiği kararlar için özür dileyen hakem Deniz Çoban, gözyaşları içinde hakemliği bıraktığını açıkladı.

İlişkili Haberler

Spor Toto Süper Lig'de Çaykur Rizespor ile Kasımpaşa'nın 1-1 berabere kaldığı maçın ardından canlı yayına katılan hakem Deniz Çoban, verdiği hatalı kararlar nedeniyle özür dilemişti.

Deniz Çoban, bugün bir basın toplantısı düzenleyerek görevi bıraktığını açıkladı.

Çoban, "Federasyon başkanını aradım, hakkınızı helal edin, bana müsaade dedim" dedi. Çoban, şöyle konuştu: "Bu kararı almamda kimsenin etkisi olmamıştır tamamen hür irademle aldım bu kararı. Yaptıklarımdan ve hareket tarzımdan en ufak bir pişmanlık duymuyorum. Yine olsa aynı hareketi yapacağıma eminim. Kimseye bir gönül kırgınlığım yok.

Ben o maça çıkarken bile sonraki maçların planını yaparak çıktım. Bir duygu yoğunluğu yaşadım, hakem hata yapacak bende yaptım. Rıza hocamın o duygusal hali, onunla görüşmeye gittiğimde onu görememem, o yayına kadar plansız gidip yayında konuşmaya başladığım anda ben bu yanlışı yaptım sonucunun da ne olduğunu az çok tahmin ediyorum diye aklımdan geçirdim. Kurumların belli kuralları var uyulması gereken bunların dışına çıktığımın farkındayım. Ben vicdanımın sesiyle hareket ettim. Ama Türkiye’de vicdanının sesiyle hareket eden insanlar sıkıntısını önlerindeki süreçte çekiyorlar. Ben bu konuşmayı yaptım kim ne derse desin benim için hakemlik bitti dedim."

ETİKETLER