Denizli ile Korkmaz ilk kez karşı karşıya

Beşiktaş ile Galatasaray arasındaki derbi maçta Mustafa Denizli ile Bülent Korkmaz ilk kez teknik direktör olarak karşı karşıya geldiler. Mustafa Denizli, Galatasaray’da çalıştığı dönemde futbolcu olarak Bülent Korkmaz’ı ilk oynatan teknik direktördü.

Haberler 24.05.2009 - 20:24

İSTANBUL - Beşiktaş Teknik Direktörü Mustafa Denizli ile Galatasaray Teknik Direktörü Bülent Korkmaz ilk kez teknik direktör olarak karşı karşıya geldi.

Mustafa Denizli'nin Galatasaray'da görev yaptığı dönemde ilk kez sarı-kırmızılı formayı giyen Bülent Korkmaz, kendisini ilk kez oynatan ve bir süre teknik direktörlüğünü yapan Denizli'ye karşı Galatasaray'ın başında sahaya çıktı ve ''Usta-Çırak'' ilk kez karşı karşıya gelmiş oldu.

Beşiktaş ile Galatasaray arasında oynanacak sezonun son derbi maçı öncesi BJK İnönü Stadı ve Beşiktaş ilçesi tarihi günlerinden birini yaşadı.

Son iki haftaya lider giren takımlarının Galatasaray ile oynayacağı derbi maça büyük ilgi gösteren Beşiktaş taraftarları, günün erken saatlerinden itibaren formalarını giyerek Beşiktaş ilçesine gelmeye başladı.

Özellikle Beşiktaş'taki Köyiçi'nde toplanan taraftarlar, bu alanı siyah-beyazlı bayraklarla donatıp şampiyonluk şarkıları söyledi. Beşiktaş, gün boyunca adeta siyah-beyaza bürünürken, taraftarlar meşaleler yakıp, tezahüratlar yaparak şampiyonluk provası yaptı.

MAÇA İLGİ BÜYÜK
Siyah-beyazlı taraftarlar, Galatasaray derbisinde BJK İnönü Stadı'nın tribünlerini tamamen doldurdu.

Sadece güvenlik nedeniyle eski açık tribünde Galatasaraylı taraftarların bulunduğu bölümün yan tarafları boş bırakıldı.

Maçı 30 bini aşkın sporsever izlerken, Galatasaray taraftarları da kendilerine ayrılan bölümden takımlarını destekledi.

AYHAN'A TEPKİ
Beşiktaşlı taraftarlar, zemini kontrol etmek için sahaya çıkan Galatasaraylı futbolcuları protesto ederken, en büyük tepkiyi siyah-beyazlıların eski futbolcusu Ayhan Akman aldı.

Siyah-beyazlı taraftarlar, Ayhan Akman'a küfürlü tezahüratlar yapıp, tepki gösterdiler.

BJK İNÖNÜ STADI'NDAKİ SON MAÇ OLABİLİR
Beşiktaş ile Galatasaray arasında oynanan derbi, stadın yeniden yapılacak olması nedeniyle BJK İnönü Stadı'ndaki son maç olabilir.

Beşiktaş'ın bu sezon evinde oynayacağı son maç, Beşiktaş yönetiminin yeni stadın yapımı için gerekli izinleri alması halinde son maç olarak da tarihe geçecek.

ŞAMPİYON OLAN BRANŞLARIN GEÇİŞİ
Derbi maç öncesinde, Beşiktaş'ın bu sezon şampiyon olan branşlarında forma giyen sporcular kazandıkları kupalarla şampiyonluk turu attı.

En büyük ilgiyi Erkekler Hentbol Süper Ligi'nde şampiyon olan takım görürken, hentbolcular şampiyonluk turu sırasında taraftarlarla birlikte tezahüratlar yaptı.

MEDYANIN İLGİSİ
Beşiktaş ile Galatasaray arasında oynanan derbi maça medya mensupları da büyük ilgi gösterdi.

Karşılaşmada 170'i basın tribünü, 80'i de saha içi olmak üzere 250 medya mensubu görev yaptı. Derbiyi 4 de yabancı gazeteci izledi.

GÜVENLİK ÜST DÜZEYDEYDİ
XSezonun son derbisi için BJK İnönü Stadı ve çevresinde geniş güvenlik önlemleri alındı.

Stadın etrafında güvenlik bariyerleri oluşturulurken, tribünlere giren seyirciler de didik didik arandı.

KARABORSACILAR İŞ BAŞINDA
Maç öncesi karaborsacılar yine iş başındaydı.

Stat çevresinde ve Beşiktaş ile Kabataş İskelelerinde konuşlanan karaborsacılar ellerindeki biletleri, yüksek fiyatlardan bileti olmayan taraftarlara satmaya çalıştı.

Bazı karaborsacılar 90 liralık açık tribün biletlerini 100 liradan satmaya çalıştıkları gözlendi. Ancak taraftarlar, sahte olabileceği kuşkusuyla bu biletlere ilgi göstermedi.

KARTAL YUVASI PARA BASTI
Beşiktaş Kulübü'nün lisanslı ürünlerini satan Kartal Yuvası mağazaları, maç öncesi taraftarların akınına uğradı.

BJK İnönü Stadı altında bulunan Kartal Yuvası mağazaları tıklım tıklım dolarken, siyah-beyazlı taraftarlar takımlarının forma ve tişörtlerini satın almak için adeta birbirleriyle yarıştı.

100. MAÇA ÇIKTILAR
Beşiktaş ve Galatasaray, Turkcell Süper Lig'de tarihlerindeki 100. derbi maça çıktılar.

İki takım arasında bugüne dek 99 lig maçı oynanırken, bugünkü karşılaşmayla ezeli rekabetteki maç sayısı 100'e çıktı.

Bu arada, maçın hakemi Mustafa Kamil Abitoğlu da kariyerinde ilk kez bir derbi maçta görev aldı.

Sayfa Yükleniyor...