Denizlispor rahatlamak istiyor

12.03.2009 - 16:06

Turkcell Super Lig ekiplerinden Denizlispor'un teknik direktörü Mesut Bakkal, Pazar günü kendi sahalarında oynayacakları Hacettepe maçından iyi bir sonuç alarak ligin son 10 maçına rahat bir şekilde girmek istediklerini söyledi.

Bakkal, antrenman öncesi gazetecilere yaptığı açıklamada, takımının son maçlarda, iyi savunma yaptığını ve ani atağa kalktığını, ortaya konulan kaliteli oyunun da galibiyeti getirdiğini belirtti.

Denizlispor'un zor bir döneme girdiğini, son 4 maçda aldıkları 12 puana sahip çıkmak için mücadele edeceklerini kaydeden Bakkal, ''İlk devre kaybedilen puanlar nedeniyle, bizim aldığımız 12 puan, biraz yukarılarılara çıkmamızı sağladı. Şimdi daha zor bir dönem başlıyor'' dedi.

Bakkal, takımının avantaj yakaladığını, taraftarın coşkusu ve Denizli halkının desteği ile Hacettepe maçını da kazanmayı hedeflediklerini ifade ederek, ''Hacettepe maçını kazanarak, ligin son 10 maçına rahat bir şekilde girmek istiyoruz. Pazar günü Denizli'de yaşayanları stada bekliyoruz. Bu önemli maçı, büyük bir coşku ve taraftar desteğiyle kazanmak istiyoruz. Dört hafta üst üste kazanmışsanız, içerde de Hacettepe ile oynuyorsanız, maçı almanız lazım. Hacettepe, küçümsenmeyecek bir takım. Ben onlarla uzun yıllar yan yana çalıştım. İstekli arzulu, her maçı kazanmak isteyen bir ekip. Biz onlardan daha fazla istekli olmayız. Geldiğimiz noktada yenmekten başka bir düşüncemiz yok.'' diye konuştu.

Bakkal, takımda bir iki sakatlığın dışında ciddi bir sorun bulunmadığını, oynayan her futbolcusunun sakat ve cezalı arkadaşını aratmayan bir yapıya kavuştuklarını, takım ruhunun yakaladığını dile getirdi.

Denizlisporlu Güray da, iyi ve mücadele eden bir takım olduklarını, yakaladıkları galibiyet serisini devam ettirmek istediklerini belirterek, 'Hacettepe karşılaşmasından galip ayrılarak Gençlerbirliği maçına daha rahat bir şekilde çıkmak istiyoruz'' dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...