Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, yeni transfer Mariano'nun imza töreninde Wesley Sneijder'le yolların ayrılması konusuna açıklık getirdi. Wesley'in ayrılmasının Galatasaray için önemli olduğunu söyleyen Özbek, "Yaklaşık 4.5 yıl hizmet vermiş bir oyuncumuz. Verdiği hizmetler için kendisine teşekkürlerimi gönderiyorum. Oyuncular belli bir süre hizmet verir ve bir süre sonra vedalaşmak zorunda kalır. Bu hayatın gerçeği. Wesley'in çok güzel hatıraları var fakat her iki tarafın uymak zorunda olduğu kariyer planları var. Bu tek taraflı alınmış bir kara değil. Mayıs ayında karşılıklı konuşulan bu ayrılık kararı detaylar nedeniyle bugüne gelmiştir. Tek taraflı, Galatasaray'ın antrenörünün istedi-istemediği polemiğine sokmak yanlış. Galatasaray tarihine bakın; oyuncular belli bir periyotta misyonlarını tamamlar ve kariyer planlaması çerçevesinde ayrılık kaçınılmaz olur" dedi.

UEFA Avrupa Ligi 2. Ön Eleme turunda 2-0 yenildikleri Östersunds maçının bir kaza olduğunu kaydeden Dursun Özbek, "İstemediğimiz bir skorla karşılaştık, bunun bir yol kazası olarak kabul edilmesi gerekir. Perşembe günü bu kazanın tamiri için hep birlikte en iyisini yapacağımızdan eminim" diye konuştu.

Tek isteklerinin taraftarı mutlu edecek bir takım yaratmak olduğunu vurgulayan Özbek, şöyle konuştu: "Galatasaray'ın Türk spor tarihindeki yerine uygun olarak Türkiye içi ve dışındaki başarılarının devamını sağlamak üzere; yönetim kurulunun yapması gereken bugünkü yaptığıdır. Bütün derdimiz, istediğimiz tek şey seyircileri mutlu eden bir takım yaratmak. Geçmiş iki yıla bakıldığında buna ihtiyaç var. Kimsenin bu değişikliğin neden yapıldığını sorgulamaması lazım."