Er meydanında oturma eylemi

Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde çeyrek finale kalan isimler belirlendi. İkinci turda bir karşılaşmada hakemin kararını protesto eden bazı pehlivanlar, er meydanında oturma eylemi yaptı.

Haberler 05.07.2009 - 01:54

EDİRNE - 648. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nin 2. gününde yapılan başpehlivanlık güreşlerinin 3. turunun sonunda, çeyrek finale 8 başpehlivan kaldı.

Er Meydanı'ndaki 3. tur başpehlivanlık güreşlerinde Recep Kara, Sermest Bulut, Ali Gürbüz, Osman Aynur, Aydın Polatçı rakiplerini yenerek, çeyrek finalde mücadele etme hakkını elde etti. Ekrem Yavuz, Mehmet Yeşilyeşil ve Hasan Tuna ise kura çekimleri sonucu güreşmeden çeyrek finale yükseldiler.

ER MEYDANINDA OTURMA EYLEMİ
Bu arada başpehlivanlık 2. turunda Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nin 648 yıllık tarihinde benzerine çok rastlanmayan bir olay yaşandı.

Serhat Gökmen ve Mehmet Yeşilyeşil, normal sürede yenişemeyince puanlamaya geçildi. Puanlama sonucunda hakemin Yeşilyeşil'i kazanan ilan etmesi üzerine üzerine bazı güreşçiler ve Gökmen'in taraftarları kule hakemlerinin bulunduğu bölümde karara itiraz etti. Çevik kuvvet ekipleri, güreşçi ve taraftarları bölgeden çıkararak er meydanında beklemeleri yönünde uyardı.

Hakemin kararını protesto eden pehlivanlar er meydanında oturma eylemi yaptı.

Sayfa Yükleniyor...