Erhan Önal Göztepe sportif direktörü oldu

Galatasaraylı eski futbolcu Erhan Önal Göztepe sportif direktörü oldu.

13.07.2009 - 13:07

İZMİR - TFF 2. Lig 2. Grup'un yeni takımlarından Göztepe'de sportif direktörlüğe, Galatasaray'ın eski futbolcularından Erhan Önal getirildi.

Kulüp başkan vekili Serdar Samur, kulübün Gürsel Aksel Tesislerinde düzenlenen basın toplantısında yaptığı konuşmada, sportif direktörlük konusunda uzun zamandır bir arayış içinde olduklarını, bu konuda Galatasaray'da birçok başarıya imza atmış Erhan Önal ile anlaştıklarını kaydetti.

Erhan Önal'ın bugünden itibaren görevine başladığın söyleyen Samur, ''Kendisi futbol ile ilgili deneyimlerini ve bilgi birikimini Göztepe için bizimle paylaşacak ve bizi ileriye taşıyacaktır. Kendisine hayırlı olsun''dedi.

Göztepe Sportif Direktörü Erhan Önal ise memleketine döndüğü için çok mutlu olduğunu belirterek, bu dönüşün temelli olmasını diledi. Önal, Göztepe kulübünün ortamını, potansiyelini ve geçmişini bildiğim için bu görevi kabul ettim. Göztepe'yi layık olduğu yere, İzmir'in gururu olup, takımı bir ekip halinde en kısa zamanda Süper Lig'e taşıyacağız dedi.

Teknik direktör Akif Başaran ise uzun yıllar karşılıklı oynadıkları Erhan Önal'ın Güzelyalılı olduğunu hatırlatarak, kendisiyle çalışmaktan dolayı çok mutlu olduğunu ifade etti.

Yeni sezon hazırlıklarına bugün başlayacak Göztepe, İzmirspor'dan Emre  işçiler, Eskişehirspor'dan Ahmet Sağlam, Gaziosmanpaşaspor'dan Serhat Gülşen, Çaykur Rizespor'dan Şadi Çolak, Sakaryaspor'dan Eray Açıkgöz, Konya Şekerspor'dan Emre Köksal ile anlaşmıştı.

Sarı kırmızılı takım, altyapısından Anıl Özönerli, Mustafa Tahir Babaoğlu ve Tuğrul Bitin'i de profesyonel yapmıştı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...