Eskişehirspor Kulübü İkinci Başkanı Mesut Hoşcan, Eskişehirspor'un gelecek sezon Anadolu'dan çıkacak şampiyon takım olacağını söyledi.

Hoşcan, yaptığı açıklamada, Turkcell Süper Lig'in bitimine 2 hafta kaldığını ve Eskişehirspor'un kalan iki maçıta 6 puan alacağını kaydetti.

Eskişehirspor'un sezon sonunda ilk 5 hedefine ulaşacağına inandıklarını ifade eden Hoşcan, şöyle konuştu:''
''Eskişehirspor'un gelecek sezon hedeflerine ulaşması için Eskişehirspor Başkanı Halil Ünal önderliğinde transfer komitesi oluşturuldu. Bu yıl yaptığımız nokta transferlerle takım iyi bir performans yakaladı. Teknik kadronun isteği doğrultusunda ihtiyaç duyulan mevkiler için yaklaşık 10 yerli ve yabancı oyuncu izleniyor. Bunların içinden Eskişehirspor'a yakışan ve takımı en iyi şekilde temsil edecek oyuncular alınacak. Bazı basın yayın organlarında Batuhan Karadeniz'in transferi konuşuluyor. Batuhan, Eskişehirspor'u sevdi, kent halkı ve bizler de Batuhan'ı sevdik. Ancak lig bitmeden Batuhan'ın Eskişehirspor'a transfer olma ihtimalini konuşmamız doğru değil. Ligin bitiminin ardından transferlerimizi sırasıyla yapacağız, bundan kimsenin kuşkusu olmasın. Futbolcuları menajerler aracılığıyla değil, izleyip, görerek alacağız.''

Hoşcan, Bursaspor'un şampiyonluk yolunda emin adımlarla ilerlediğini belirterek, ''Eskişehirspor gelecek sezon Anadolu'dan çıkan şampiyon takım olacaktır. Teknik heyetimiz, futbolcularımız, kent halkı, camiamız ve bizler buna inanıyoruz. Bir dünya markası olan Milan ile 9 maddelik bir protokol imzaladık. Bu anlaşmanın önü çok açık. Eskişehirspor artık Avrupa'da kendinden söz ettiren bir takım haline geldi. Gelecek yılın planlarını şimdiden yapıyoruz'' diye konuştu.