İlişkili Haberler

Türkiye, Finlandiya, İsrail ve Romanya'nın ev sahipliğinde düzenlenen 2017 Avrupa Basketbol Şampiyonası (EuroBasket 2017), dün oynanan maçlarla başladı.

Bu yıl 40. kez gerçekleştirilen turnuvanın ilk gününde 6 karşılaşma yapıldı.

Şampiyonanın ilk turunda A Grubu müsabakaları Finlandiya'nın başkenti Helsinki'de, B Grubu karşılaşmaları İsrail'in başkenti Tel Aviv'de, C Grubu mücadeleleri Romanya'nın Cluj Napoca kentinde, D Grubu maçları da İstanbul'da oynanacak.

Organizasyona grup karşılaşmalarının ardından İstanbul'da devam edilecek.

GRUPLAR
Türkiye'nin D Grubu'nda Rusya, Sırbistan, Letonya, Büyük Britanya ve Belçika ile mücadele edeceği şampiyonada gruplar şöyle:

A Grubu: Polonya, Yunanistan, Fransa, Finlandiya, İzlanda, Slovenya
B Grubu: Ukrayna, İsrail, Litvanya, Gürcistan, İtalya, Almanya 
C Grubu: Hırvatistan, Çekya, İspanya, Karadağ, Romanya, Macaristan 
D Grubu: Türkiye, Rusya, Sırbistan, Letonya, Büyük Britanya, Belçika

İLK MAÇLAR
Avrupa Şampiyonası'nda A ve B gruplarında ilk maçlar dün oynandı, C ve D gruplarında ise bugün oynanacak.

Tarihinde 24. kez Avrupa Şampiyonası'nda boy gösterecek Türkiye A Milli Basketbol Takımı, organizasyondaki ilk maçını bugün saat 21.00'de Rusya ile yapacak.

EuroBasket 2017'de ilk maçların programı (TSİ) şöyle:

A Grubu (Helsinki):
Slovenya-Polonya 90-81
İzlanda-Yunanistan 90-61
Fransa-Finlandiya 84-86

B Grubu (Tel Aviv):
15.45 Almanya-Ukrayna 75-63
18.30 Litvanya-Gürcistan 77-79
21.30 İtalya-İsrail 69-48

BUGÜN:
C Grubu (Cluj Napoca):
15.00 Macaristan-Hırvatistan
17.45 İspanya-Karadağ
20.30 Romanya-Çekya

D Grubu (İstanbul):
14.15 Belçika-Büyük Britanya
17.00 Sırbistan-Letonya
21.00 Türkiye-Rusya

MİLLİ TAKIMIMIZIN PROGRAMI

A Milli Basketbol Takımı'nın yer aldığı D Grubu karşılaşmaları İstanbul'da Ülker Spor ve Etkinlik Salonu'nda oynanacak.

TURNUVA FORMATI

Avrupa Şampiyonası'nda toplam 24 takım altışarlı 4 grupta mücadele edecek.

Gruplarında ilk 4 sırayı elde eden ülkeler, adlarını ikinci tura yazdıracak.

İkinci turdan itibaren İstanbul Sinan Erdem Spor Salonu'nda tek maç eleme usulüyle devam edecek şampiyona sonunda madalyalar sahiplerini bulacak.