Federer'e Davydenko engeli

Tenis dünya sıralamasının bir numarası Roger Federer, Nikolay Davydenko'ya yine yenildi. Katar Açık finalinde Davydenko ile Rafael Nadal karşılaşacak.

Ntvspor 09.01.2010 - 14:01

Federer'e Davydenko engeli

Roger Federer, Nikolay Davydenko ile karşılaştığı ilk 12 maçın tamamını kazanmıştı. Bundan sonra ise Rus rakibine üst üste 2. kez yenildi.

Davydenko, 2009 tenis sezonuna nokta koyan ATP Dünya Turu finallerinden yarı finalde elediği Federer'in Katar Açık'ta final oynamasına da izin vermedi.

Dünya Turu finallerinden zaferle ayrılan Rus tenisçi, yeni sezona da hızlı başladı. Davydenko, Doha'daki yarı final maçında Federer'e set alma şansı tanımadı. Dünya bir numarası Federer, maç boyunca 10 kez servisinin kırılması tehlikesiyle karşı karşıya kaldı. Bunlardan yedisini çevirmeyi başardı ama sadece bir kez rakibinin servis oyununu alabildi.

İsviçreli tenisçi ilk servislerinin sadece yüzde 55'ini oyuna sokabildi. Dünya sıralamasının 6 numarası Davydenko ise neredeyse yüzde 80'lik bir oran tutturdu ve 6-4'lük 2 setle galibiyete ulaştı.

Diğer yarı final maçında Rafael Nadal, Viktor Troicki'yi zorlanmadan devirdi. İspanyol tenisçi, ilk sette eline geçen 4 servis kırma fırsatından üçünü değerlendirdi ve Sırp rakibine sadece bir oyun verdi. Dünya 2 numarası, return'leriyle öne çıktığı diğer seti de 6-3'lük skorla aldı ve finalde Davydenko ile karşılaşmaya hak kazandı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...