NTV

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım: Kulağından tuttuğum gibi atarım

Ntvspor

Spor

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, basında çıkan Sportif Direktör Giuliano Terraneo'nun yöneticilere Samandıra Tesisleri'ni yasakladığına dair haberleri yalanlayarak, “Öyle bir şey olur mu? Kulağından tuttuğum gibi atarım" dedi.

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Faruk Ilgaz Tesisleri'nde gerçekleştirilen bayramlaşma törenin de basın mensuplarına önemli açıklamalarda bulundu.

Sportif Direktör Giuliano Terraneo'yla ilgili iddialara yanıt veren Aziz Yıldırım, şöyle konuştu:

"Başkan istediğini alır, istediğini gönderir. Yönetimin işe aldığı kişiler, yönetime yasak koyamaz. Yönetimin para verdiği adam beni nasıl içeri sokmaz. Öyle bir şey olur mu? Kulağımdan tuttuğum gibi atarım. Fenerbahçe Başkanı ve yönetiminin istemediği hiçbir şeyi ne Terrano, ne bilmem kim yapamaz. Böyle şeyler yanlış ve ayıp şeyler. Biz söyleriz, biz uygularız ve biz yaptırırız. Hepinizi ikaz ediyorum. Samandıra'ya gidecek miyiz? Gideriz. Buna ne Terraneo, ne bir başkası karışamaz. Benim maaşlı çalışanım mı buna karar verecek? Sizin patronlarınız, müdürlenizin odasına gitse, müdür 'Gelme!' diyebilir mi? Patron kulağından tutar atar müdürün.”

Başkan Yıldırım, teknik direktör Vitor Pereira hakkında da yorumlarda bulundu. Pereira'nın zamana ihtiyaçı olduğunu belinten Yıldırım, "Hocaya zaman lazım. Sezon sonu Pereira şampiyonsa başarılı,değilse başarılı değil. Kriterimiz bu. Hoca bizden neden memnun olmasın? Parasını alıyor mu? Alıyor. İşine karışılıyor mu? Karışılmıyor.Biz hocadan memnunuz,hoca da bizden memnun" dedi.

Bu akşam oynanılacak derbi hakkında ise Aziz Yıldırım "İlk defa mı derbi oluyor ? Herşey olabilir, tökezleme de olabilir. Önemli olan şampiyonluktur,mesele bitmiştir. Ama bu akşam iki takımda inşallah güzel oynar ve zevkli bir maç izleriz" diye konuştu.

ETİKETLER