Fenerbahçe’de Aykut Kocaman sesleri

Daum ile yollarını ayırmanın planlarını yapan Fenerbahçe’de teknik direktörlük için Aykut Kocaman'ın ismi ön plana çıkıyor.

Ntvspor 31.05.2010 - 10:35

Fenerbahçe’de Aykut Kocaman sesleri

Fenerbahçe’de süren teknik direktör arayışlarında en çok ön plana çıkan isim; Aykut Kocaman

Spor yazarları ve teknik adamlar Fenerbahçe'de Daum'un yerine Aykut Kocaman'ın getirilmesi yönünde görüşlerini dile getiriyorlar.

İşte Alaattin Metin’in Akşam gazetesindeki “Aykut ağır bastı” başlıklı haberi:
Aykut ağır bastı

Krasiç'in transferi için Avusturya'ya gitmesi, geçen sezon başından beri Brezilya, Arjantin, Hollanda, Almanya ve İngiltere'de birçok oyuncu
yu izlemesi Kocaman'ın Fenerbahçe'nin başına geçeceğinin olumlu işaretleri olarak gösteriliyor


F enerbahçe yedi sene sonra yerli hocaya dönüyor..
2002-2003 sezonunda, Lorant'dan sonra Oğuz Çetin takımı çalıştırmıştı.. Şimdi de o efsane kadronun, unutulmaz ismi Aykut Kocaman'ın ismi ağır basıyor.
Taraftar ve yönetimin ağır topları sportif direktör Kocaman'ın takımın başına gecmesini istiyor.
Son karar Başkan Aziz Yıldırım'ın... Yıldırım kararı, yönetim kurulu ile yapacağı toplantı verecek ama şu andaki hava Aykut Kocaman'ın hem yerli hem de yabancı hocadan bir adım önde olması...
Çünkü;
Şampiyonluğu son maçta kaybeden Fenerbahçe'nin gelecek sezon için beklemeye, sabır göstermeye tahammülü yok!..
En iyi yabancı hoca da gelse, takımı ve Türkiye'yi tanıması zaman alacaktır... Futbolcular ile uyum sağlaması kısa sürede gerçekleşmeyecektir... Bu büyük bir risk taşıyor...


İŞARETLER ONU GÖSTERİYOR
Aykut Kocaman'ın ise 'Fenerbahçe'yi ve Türkiye'yi tanıması... Taraftar tarafından sevilmesi ve antrenörlük döneminin parlak geçmesi' avantaj olarak görülüyor..
Sırp Yıldız Miloş Krasiç'in transferi için Avusturya'ya gitmesi, geçen sezon başından beri Brezilya, Arjantin, Hollanda, Almanya ve İngiltere'de birçok oyuncuyu izlemesi de Kocaman için takımın başına geleceğinin olumlu işaretleri olarak gösteriliyor.
Çünkü;
Gecen sezon önce Daum ile anlaşılmış, daha sonra Aykut Kocaman Sportif Direktör olarak getirilmişti. Bu da  zaman zaman sıkıntı yaratmıştı..
Şimdi yönetim, önce takımı çalıştıracak hocayı belirlemek istiyor. Ancak tek pürüz sözleşmesi devam eden Daum'un durumu.
Önce Alman hoca ile masaya oturulup, yeni oluşan şartlar konuşularak, sözleşmesinin feshi sağlanacak. Ondan sonra yönetim toplanarak takımı kimin çalıştıracağına karar verecek..
Aklınıza kim gelirse gelsin, birçok ünlü hoca Fenerbahçe'ye gelmek istiyor.
Ancak Fenerbahçe yönetimi, hata yapmamak, risk taşımamak için ince eleyip sık dokuyor..Görünen o ki, bir yandan sezon başı hazırlıklarını yapan, kamp yerini bilerleyen, tranrsferler için Avrupa'yı dolaşan, oyuncuları ile masaya oturan Aykut Kocaman çok ama çok ağır basıyor...

ABDULLAH AVCI: AYKUT KOCAMAN O GÖREVİ HAK EDİYOR
Daum sonrası Aykut Kocaman'ın takımın başına geçeceği söyleniyor. Kocaman, Fenerbahçe'nin başına geçerse nasıl olur?

Ben çok isterim. O, benim yardımcılığımı yaptı, ben de onun yardımcılığını yaptım. Neden çalışmasın ki, başarılı olacaktır. Destek de oluruz. Diğerlerine gösterilen sabır, zaman ve süreç gösterilsin yeter ki... Başarılı olacağına inanıyorum.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...