Fenerbahçe, yeni teknik direktörünü bulmak için çalışmalarını sürdürüyor. Görüşmeleri daha önce önemli kulüplere danışmanlık yapan yeni sportif direktör Giuliano Terraneo bizzat yürütüyor. Arsenal'e de danışmanlık yapan ve Londra ekibinin menajeri Arsene Wenger ile sıkı ilişkileri bulunan Terraneo, Fenerbahçe ile çalışmaya başladıktan sonra Londra'da deneyimli çalıştırıcı ile görüştü. Wenger, Terraneo'ya vatandaşı ve eski öğrencisi Patrick Vieira'yı önerdi. Wenger'in tavsiyesiyle Patrick Vieira ismi Fenerbahçe'nin gündemine geldi.

Manchester City'nin altyapı gelişim direktörü Patrick Vieira ile toplantı yapan Terraneo, Fransız futbol adamından olumlu cevap aldı. Daha önce İngiltere Premier Ligi ekiplerinden Newcastle United'ın da gündeminde olan Vieira yarışında siyah-beyazlı ekibin devreden çıkmasıyla Fenerbahçe tek kaldı. Vieira, City ile 1 yıl daha sözleşmesi bulunmasına rağmen a takım seviyesinde teknik direktörlük için gün sayıyor.

Terraneo, Manchester City'den yıllık 1.5 milyon sterlin kazanan Fransız çalıştırıcı ile önümüzdeki günlerde tekrar görüşecek. Vieira'nın sarı lacivertlilerin başına geçme ihtimali yüksek; ancak sonucu son görüşme belirleyecek.

EMERY ZORA GİRDİ
Bu arada Terraneo'nun radarındaki bir diğer isim olan Unai Emery için Napoli de devreye girdi. İtalyan ekibi, Emery'nin kapısını reddedilmesi zor bir teklifle çaldı. 43 yaşındaki çalıştırıcının Fenerbahçe'ye gelme ihtimali; Napoli'nin yıllık 3.8 milyon Euro gibi ciddi bütçe içeren teklifinden sonra düşük görünüyor.

Fenerbahçe yönetiminin ilgisinin olduğu diğer adaylar arasındaki Luciano Spalletti konusunda ise yeni bir gelişme yaşanmadı. İtalyan çalıştırıcı b planı olarak bekletiliyor. Terraneo'nun geçtiğimiz günlerde bizzat görüştüğü Di Matteo ile ilgili yeni bir adım da atılmadı.

Benfica kulübünün şampiyon teknik direktörü Jorge Jesus'u bırakmak istememesi ise bu ihtimali rafa kaldırmış görünüyor.