Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Divan Kurulu toplantısında borçların açıklanmaması ve mevcut durumun divan başkanı ve üyeler tarafından yoğun eleştirilerle dile getirilmesi üzerine sert açıklamalar yaptı ve ''Şampiyonluğu konuşacağımıza, kenetleneceğimize amatör şubeye 2500 lira borcu konuşuyoruz. Kimse bu konuları seçim malzemesi yapmasın. 2016'da da adayım bu borç ödenecekse ben ödeyeceğim'' dedi.

Başkan Fikret Orman'ın konuşması şu şekilde:

''Gazi Akınal'a Allah rahmet eylesin''
"Hepiniz Divan Toplantısı'na hoşgeldiniz. Konuya rahmetli Gazi abiyle başlamak istiyorum, babamın da başkanıydı. Ben kendisiyle 78 senesinde tanışma fırsatı buldum. İnanılmaz zarif bir insandır. Beşiktaş camiasında çok değer katmış bir insandır. Allah rahmet Eylesin. 2. Başkanlarımızdan Uğur Ekşioğlu'na da Allah gani gani rahmet eylesin."

"ŞAMPİYONLUĞU KONUŞACAĞIMIZA..."
Ekonomik hususlarda "Divan Başkanımız 3 dönemdir başkanlık yaptığını ifade etti ve "şu anda önümü göremiyorum" dedi. Bizim geldiğimiz dönemde Beşiktaş'ın durumu ortadır. Biz geldiğimizde UEFA'da 18 dosya ve 300 haciz doyası vardır. Gelirlerin yüzde 60'ından fazlası da temlik edilmişti. O dönemde 1 hafta kala biz aday değildik. Baktık böyle olmayacak elimizi taşın altına koyduk. Şu anda basketbol takımına Aralık ayından borç vardır. Futbol takımına aralık ayından da borç yoktur. Az önce konuşan kardeşimiz amatör şubelerden bahsetti. Değerli bir işadamıdır. Keşke burada bizi eleştireceğinize gelip "ben ödedim bu 2500 lirayı " deseydiniz. Ben o parayı da size ödemeyi tercih ederdim. Beşiktaş takımı şampiyon olacakken bunu konuşacağımıza 2500 TL ödenmiyor, bunu konuşuyoruz."

"BİR ŞEYİ GİZLEMİYORUZ"
"Beşiktaş Kulübü'nün stadı yok, seyircisi yok, her maçı deplasmanda oynuyor. Bir yandan futbol takımına borcun olmayacak, bir yandan amatör takımlara borcun olmayacak, bir yandan da yatırım yapacaksınız. Biz geldiğimizde 52 Kartal Yuvası vardı, şu anda 65 Kartal Yuvası var, 70 olacak. Ben her şeyin geçeceğini üyelerin gözlerine bakarak anlatıyorum. Denetleme Kurulu, burada herhangi bir konuyu gizlemek gibi bir şey yaptıysak söylesin"

'BİZİM HER ŞEYDEN ÖNCE ADAMLIĞIMIZ VAR"
"Biz kimseye el açmadan, kimseden yardım istemeden , kimseye minnet etmeden borçlarımızı ödedik. Sponsorluk anlaşmaları vardı da biz hazıra mı geldik? Bizim neyimiz var? Her şeyden önce adamlığımız var. Güvenilirliğimiz var. Biz kimseyi kandırmıyoruz. Her şeyimiz açıktır. Kimse sponsorluk bulmazken çorabımıza bile reklam alabilecek bir kulübüz. Bu güvenilirliği sağlayacaksınız. Beşiktaş takımı şampiyon olacakken bunu konuşacağımıza 2500 TL ödenmiyor, bunu konuşuyoruz."

''2016'DA DA BAŞKANLIĞA ADAYIM"
"Ben buradan söylüyorum; 2016'da adayım. Bu borç ödenecekse ben ödeyeceğim. Ben babadan doğma Beşiktaşlıyım. Başkanlık sürecimden sonra da buraya geleceğim. Bu zihniyetle yönetmeye çalışıyoruz. Buradayız."

''UEFA TEMSİLCİLERİ BİZE HAYRET ETTİLER"
"2-3 gün evvel UEFA temsilcileri buradaydı. Bize "bu işe nasıl yapıyorsunuz" dediler. "Bize Allah yardım ediyor, arkamızda Beşiktaşlılar var" dedik. Bizi UEFA, devlet, SPK, özel denetleme kuruluşları denetliyor."

'HEP KÖTÜ ŞEYLERİ Mİ KONUŞALIM"
"Övüneceğimiz bir stat yapıyoruz. Gururlanın. Kimin bir taşı var? Sizler her zaman görebiliyorsunuz? Bu stadı konuşmayın, şampiyonluğu konuşmayın, neyi konuşalım? Hep kötü şeyleri mi konuşalım. Beşiktaş'ta başkanlık süresi bellidir. Bizden sonra gelenler de daha iyi tesisler yapsınlar, daha iyi anılsınlar.

'KİMSE ANAMA AVRADIMA KÜFÜR EDEMEZ"
"Sosyal medyada kelle avcılığı yapmıyoruz. Ama kimse benim anama avradıma da orta yerde küfredemez. Sizlerin de bana küfrettirmemeniz lazım. Bana küfreden insanları burada adam diye anlatmayın. 

'BAŞKA KULÜPLER BİZİ KENDİ HESAPLARINA ALET ETMESİN"
"Değerli büyüklerim biz kulübümüz yönetirken belirli adaplarla yönetiyoruz. Ben ve arkadaşlarım hiçbir kulüp hakkında açıklama yapmayız. Bizim muhattabımız Beşiktaş taraftarları, Divan Kurulu'dur. İlk etapta bir şeyler geziniyor; "Beşiktaş Kulübü stadını iyi planlayamadı" denildi. Bu planlama Beşiktaş'ın işidir, başka kulübün işi değildir. Bizim stadımız rakip statlar gibi değil, 23 metre doğuya kaydı, 9 metre aşağı indi. Bu eleştiri genel kuruldan veya taraftarlardan gelir. Beşiktaş Serdal Adalı'ya sahip çıktı mı? Biz açıklamamızı yaptık. Biz arkadaşlarımızı UEFA'da da her konuda savunduk. Beşiktaş, burada konu mankeni olmuştur. 3. açıklama geldi, "Beşiktaş'ın parası yok. Şampiyonluğu götüremez." 4. açıklama; "Beşiktaş'ın marka değeri yok." Bunların zıddı açıklamalar yaptığım zaman onların taraftarları genel kurulu ne rahatsızlık görürse benim taraftarlarım, genel kurul üyelerim de rahatsızlık görür. Biz kimseyle polemik yaratmak istemiyoruz. Başka kulüpler taraftarlarını bütünleştirebilmek için Beşiktaş'ı alet etmesinler. Bunlar spor yapılan yerlere yakışmayan davranışlardır"

"STADA 165 MİLYON LİRA HARCADIK"
"Şu ana kadar stada 165 Milyon TL harcadık. Çatı örtüsü kaba inşaat bitmeden konamıyor, çatı bitmeden de çim yapılamıyor. Kaba inşaatın bitmesi stat inşaatının yüzde 60'nin bitmesidir. Stadın kaba inşaatı 15 gün içinde bitecek. En ufak detaya kadar uğraşıyoruz. İyi bir şey yapmaya çalışıyoruz. Buradan çıktıktan sonra biz oraya gideceğiz. Gelmek isteyen katılabilir."

''YENİ STADIMIZA ŞAMPİYON OLARAK DÖNELİM"
"Transferler yaptık, maalesef sakatlıklar geçirdiler. Futbolda olan şeyler. Bizim inancımız tamdır. Bu sürece sahip çıkalım. Beraber olalım. Yeni stadımıza şampiyon olarak dönelim. Bu camia birlikteliğiyle olabilecek bir şeydir. Futbol altyapısını yatırım yapacağız. Beşiktaş'ın yetiştirdiği 42-43'e yakın futbolcusu var ve para kazanamadık. Bu çocukları yetiştirip ya takıma kazandırmamız ya da para kazanmamız lazım."

''BİZ BURADA HESAP VERENİZ"
"Akatlar'da salonumuz yetmiyor. Projemiz başladı, Bu seçim vaadi değildir. Beşiktaş'ın tesisleriyle ilgili her şeyi halledeceğiz. Sizin endişenizden fazla biz endişeleniyoruz. Biz burada vekiliz, hesap vereniz. Çeşitli formüllerimiz var. Son Tolgay transferinde gördüğünüz gibi hiçbir transferi mantıksız olarak yapmıyoruz. Bugüne geldiysek hepinizin çok büyük emeği var. Ben burada kalacağım. Soruları olanlara cevap veririm. Süleyman abinin 2. dönemi, Serdar Bilgili, Yıldırım Demirören dönemlerinden daha fazla Divan toplantısına gelmişliğim var."