İlişkili Haberler

Lig Tv'de Şansal Büyüka'nın sorularını cevaplayan Fikret Orman, gündemdeki "Vodafone Arena mühürlendi" iddialarına yanıt verdi:

"Türkiye'de yapılan 28 stat var, bizim stadımız bu 28 stadın toplamından daha çok konuşuluyor. Yok stadın altından tarihi eser çıktı, yok zeminden sular çıkıyor filan bir sürü yalanla uğraşıyoruz.

Bir sıkıntı var, yok diyemem. Sıkıntı Eski Açık tarafında, Kadir (Topbaş) abiyle buluşup konuşmamız gerekiyor. Ona da yanlış bilgiler aktarılıyor. O günkü Başbakanımız bugünkü Cumhurbaşkanımız, Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmasa biz bu stadı yapamazdık. Onun çok katkısı oldu. Kadir Topbaş da bize çok destek verdi.

Bizim, çatıdaki yağmur suyunu aşağıya akıtabilmemiz için, bize verilen 34 kotunun üstüne çıkmamız gerekiyor. Bu kadar geniş bir alanda gözün 40-50 cm farkı algılaması mümkün değil. Bunu anlatmamız lazım. Kadir Topbaş ile yakın bir zamanda toplantı yapacağız, çözeriz diye ümit ediyorum."

STAT MALİYETİ 100 MİLYON DOLAR OLACAK

"Stadın şu ana kadarki maliyeti 200 milyon TL. Biz burayı, KDV'ler dahil toplamda 100 milyon Dolar civarında pir paraya bitirmeyi hedefliyoruz."

STAT NE ZAMAN AÇILACAK?

Stadın açılış tarihini 20 Eylül olarak planladıklarını anlatan Orman,"Yeni sezonda ilk 2 iç saha maçımızı deplasmanda oynayıp, ligin 2. yarısında oynayacağımız 2 deplasman maçımızı da iç sahada oynamak için Türkiye Futbol Federasyonu'na dilekçe vereceğiz" dedi.


AÇILIŞA DÖRTLÜ TURNUVA PLANI

Vodafone Arena'nın açılışı için dörtlü turnuva yapmayı düşündüklerini söyleyen Orman, "Bu turnuvaya Barcelona, Bayern Münih ve Chelsea'yi çağırmak istiyoruz ancak stadın açılışı yaz dönemine denk gelmediği için pek mümkün görünmüyor."