Turkell Süper Lig'de 8 Mart Pazartesi günü deplasmanda Eskişehirspor ile karşılaşacak olan Galatasaray, hazırlıklarını sürdürdü.

Galatasaray'a Baros'tan sevindiri haber geldi. Ameliyatının ardından uzun süre takımdan ayrı kalan Çek futbolcu, ilk kez topla çalışmada yer aldı. Baros, takımla birlikte çıktığı antrenmanda koşunun ardından pas çalışmasına katıldı, daha sonra kondisyoner eşliğinde antrenmana devam etti.

Florya Metin Oktay Tesisleri'nde, teknik direktör Frank Rijkaard yönetiminde yaklaşık bir saat süren antrenmana, Giovani Dos Santos dışındaki milli oyuncular da katıldı.

Basına ve taraftara açık olan antrenmanda, milli takımlardan dönen oyuncular, koşunun ardından rejenerasyon çalışması yapıp, ayak tenisi oynadı. Brezilya Milli Takımı'ndan dönen Elano ise takımla kalıp çalışmasına devam etti. Bu oyuncular, kısa tutulan çalışmada kondisyon ağırlıklı antrenman gerçekleştirdi.

Galatasaray'ın antrenmanına, Meksika Milli Takımı'ndan henüz dönmeyen Giovani Dos Santos ile izinli olduğu bildirilen Leo Franco katılmadı. Kewell'ın ise tesislerde tedavisine devam edildiği bildirildi.

Sakatlığı nedeniyle bir süredir takımdan uzak kalan Uğur, çalışmanın tamamında yer aldı.

Gökhan Zan ile Hakan Balta da antrenmanda takımdan ayrı, kondisyonerler eşliğinde çalışmalarını sürdürdü.