Galatasaray'da Okan Çevik dönemi

Galatasaray Cafe Crown Erkek Basketbol Takımı'nda, antrenörlüğe Okan Çevik getirildi.

Haberler 05.06.2009 - 20:11

İSTANBUL - Galatasaray Bayan Basketbol Takımı ile FIBA Avrupa Kupası'nı kazanan antrenör Okan Çevik, erkek takımın başına getirildiği açıklandı.

Sarı-kırmızılı kulüpten yapılan açıklamada, geride kalan sezonda Galatasaray Bayan Basketbol Takımı ile FIBA Avrupa Kupası'nı kazanma başarısını gösteren Okan Çevik'in, yeni sezonda Koray Mincinozlu'nun yerine erkek basketbol takımında görev yapacağı duyuruldu.

Kulüp açıklamasında ayrıca, ''Koray Mincinozlu'ya geçen sezon takımımıza verdiği hizmetler için teşekkür eder, Okan Çevik'e yeni görevinde başarılar dileriz'' denildi.

ÇEVİK: BENİM İÇİN DE SÜRPRİZ OLDU
Galatasaray yönetiminin ani kararla Bayan Basketbol Takımı antrenörlüğünden Erkek Basketbol Takımı Antrenörlüğüne getirilen Okan Çevik, gelişmenin herkes gibi kendisi için de sürpriz olduğunu söyledi.

NTV 'a canlı yayınına bağlanan Çevik, "Karar benim için de sürpriz oldu. Sezon sonu itibariyle kız takım antrenörlüğüne devam ediyordum ve hatta çalışmalar da yapıyordum. Ama yönetim o arayışta beni uygun görmüş. Ben de kulüp bünyesindeki bir antrenör olarak ve erkek takımı ile yapılabileceklere olan inancımdan kabul ettim" dedi.

Kısa sürede yaşanan bu gelişmenin üzerine Bayan takımındaki bir çok oyuncusuyla vedalaşamadığını dile getiren Okan Çevik, "Bayanlarla çok güzel bir üç ay geçirdik. Avrupa kupası kazandık ve herkesin birbirine olan inancı en üst seviyey çıktı. Oyunculardan çok fazla görüşebildiğim olmadı. Çoğu şu anda Milli Takım kampında. Konuşabildiklerim bana üzgün olduklarını dile getirdi ama kararıma da saygı gösterdiler" diye konuştu.

Okan Çevik ayrıca, sarı kırmızılı takımda sözleşmesi sona erecek Hüseyin Beşok, Cüneyt Erden gibi oyuncuların durumu içinse konuşmak için erken olduğunu söyledi. Yönetimin, bütçe olarak daha ekonomik bir proje ile kendisine geldiğini ifade eden Okan Çevik, "Yönetim bütçenin, Galatasaray Kulübü'nde ödeme sıkıntısı çekilmeyecek şekilde düzenleneceğini, ve takımın da bu yönde kurulacağını bana iletti. Proje böyle. Yani daha genç bir kadroyla, mücadele edileceği yönünde proje var önümüzde. Ben de sıcak baktım. Sözleşmesi sona eren oyuncuların durumu için henüz net birşey yok. Ancak toplantılar başladı. Somut adımlar atmaya da başlayacağız ancak söylemem için erken" dedi. 

Sayfa Yükleniyor...