İSTANBUL - Geçen sezon Major League'e verilen arada 3 aylığına gittiği Milan'la sözleşmesini uzatan David Beckham, Los Angeles Galaxy taraftarının tepkisini çekmişti.

Eski takımı Milan ile oynanan hazırlık maçında ilk kez taraftarının önüne çıkan Beckham, protestoların hedefi oldu. Tribünlerde ingiliz futbolcuyu rahatsız edecek türden pankartlar gözlerden kaçmadı. Beckham'ı "part time oyuncu" olarak tanımlayan bazı taraftarlar, "Senden önce burdaydık, senden sonra burdayız, sensiz de burda olacağız" pankartıyla yıldız futbolcuya tepkilerini yazılı olarak da gösterdi.

2-2 tamamlanan maçta takımının attığı 2 golü de hazırlayan Beckham'ın başarılı performansı tribündeki aleyhte sesleri engellemeye yetmedi.

Beckham, ıslıklardan rahatsız olduğunu da gizlemedi. Devre arasında soyunma odasına yürüyen Beckham, tribünde kendisine laf atan bir taraftarla karşı karşıya geldi. Olaylara şahitlik eden bir Galaxy taraftarı Beckham'ın, taraftarı yanına çağırdığını ve aralarında kısa bir diyalog geçtiğini söyledi. Bir diğer taraftar da, küfür eden Beckham'ın alkollü bir taraftarla diyaloğa girerek, amatörce hareket ettiğini öne sürdü.

Maçın ardından Beckham yaptığı açıklamada, kendisini protesto edenlerin azınlık olduğunu savundu.

Beckham, "Tepki her zaman olabilir ama bunu belirli sayıda insan yaptı. Çoğunluk buraya maçı ve büyük futbolcuları izlemeye gelmişti. Sanıyorum izleyenlere güzel bir karşılaşma sergileyebildik, önemli olan da bu" diye konuştu.