Güneş: Fenerbahçe de iyi değildi

Trabzonspor teknik direktörü Şenol Güneş maçtan sonra yaptığı açıklamada tempolarının iyi olmadığını söylerken 'Fenerbahçe de iyi değildi' ifadesini kullandı.

Haberler 20.12.2009 - 23:29

Güneş: Fenerbahçe de iyi değildi

Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş, karşılaşma sonrasında düzenlediği basın toplantısında, "Kendi sahamızda oynadığımız maçı kazanmak istiyorduk. Kayıp puanlarımız çok fazlaydı. Daha yukarı çıkmak için kazanmamız lazımdı. Düşündüğümüz oyun anlayışı ilk yarıda yoktu. Rakip etkili değildi ama akıllı oynadı. İkinci yarıda kontrolü ele geçirdik ve pozisyonlar da bulduk. Tempomuz Trabzonspor'a yakışan bir tempo değildi. Fenerbahçe de iyi değildi. Maçın hakkı beraberlikti. Tempoyu artıramayınca rakip 3 puanla sahadan ayrıldı. Yarışta daha yukarı çıkabilmek için ve moral kazanmak için kazanmamız gerekiyordu" dedi.

Güneş, hakemle ilgili olarak ise, "Hakemleri tartışmak doğru değil. Hakemin kendisi de maçı izleyecektir. Her 3 dakikada bir oyunu durdurmak rakibin lehine oldu. Futbolun akıcı oynanması bakımından sıkıntı vardı. Bu nedenle tempoyu artıramadık. Bunu kötü bir niyetle mi yaptı bilmiyorum. Onun kararını da biz vermiyoruz" diye konuştu. Güneş sözlerini şöyle sürdürdü:"Kendi sahamızda daha fazla hamle yapmamız gerekiyordu. Öndeki oyuncularına top kullandırdık. Şu andaki oyun yapımız daha yukarı çıkmak için olumlu değil. Eksiklerimiz var. Ama bu oyuna rağmen Fenerbahçe lider oluyorsa biz de daha iyisini yapabiliriz. 'Hakem, hava, saha, kıble vardı, hakem oyunu durdurdu' demek mazerettir. Ama bunlar geçerli değildir. Onları da aşmak için çalışmamız gerekiyor. Bu eksiğe rağmen ikinci yarıda pozisyon bulmamız olumluydu. Biz puan tablosuna 'o bizden 10 puan önde' diye bakmıyoruz. Maç olarak bakıyoruz. Şimdi ikinci yarıdaki ilk maçımızdan başlayarak kazanmak isteyeceğiz. Oyun olarak kendimizi geliştirmeden alacağımız her sonuç bizi yanıltır. Transferde her takım gibi arayışlarımız var. Giden ve gelen oyuncular olacaktır."

SONG: "UMUDUMUZU KORUYORUZ"
Trabzonspor Kaptanı Rigobert Song ise, "Maçın özellikle ilk bölümünü büyük bir maçı oynamamız gerektiği gibi oynamadık. Gerektiği gibi oyuna giremedik. Son birkaç maçtır takım olarak bazı şeyleri yapmaya çalıştık. Bugün hiç yemememiz gereken bir anda gol yedik ve daha sonra toparlanamadık. Umudumuzu koruyoruz ve korumamız lazım. İkinci yarıda daha iyi işler yapmak istiyoruz" dedi. Song, "Fenerbahçe bizi yendi ama onlar da çok muhteşem, harika oynamadı. Belki de 0 - 0'lık bir sonuç daha makul olacaktı. Teknik direktörümüzün oyun vizyonuna güveniyoruz. Çok uzun bir ikinci yarı oynayacağız. Hala geri dönme imkanımız ve şansımız var" diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...