Spor Toto Süper Final'de Fenerbahçe ile 0-0 berabere kalarak şampiyonluğa ulaşan Galatasaray'da teknik direktör Fatih Terim, şampiyonluğun sarı-kırmızılı camiaya hayırlı olmasını diledi.

Fatih Terim, Lig TV'ye yaptığı açıklamada, şampiyonluk maçında kendileriyle olamayan tüm Galatasaraylı taraftarlar için elini kalbine götürdüğünü kaydederek, ''Söz verdim, onları hissedeceğimi söylemiştim. Onların da bizi hissettiğine inanıyorum. Tüm taraftarlarımıza hayırlı olsun. Her şey için çok da teşekkür ediyorum'' dedi.

Teknik direktörlük kariyerinde 5. şampiyonluğuna ulaşarak, 4 şampiyonluğu bulunan Ahmet Suat Özyazıcı'yı geçtiğinin hatırlatılması üzerine Fatih Terim, ''5 mi, 6 mı? İki tane değil mi bu? Diğeri sayılmıyor mu?'' şeklinde espri yaptı.

''Bu sezon unutamadığınız bir maç var mı?'' şeklindeki soruyu ise Terim, ''Bu soruyu cevaplamak çok zor. Ancak çok güzel bir yıl geçirdiğimizi düşünüyorum. Benim verdiğim söz, Galatasaraylıların kaybetse de gurur duyacakları bir takımdı. Nitekim kaybetse de gurur duyacakları bir takım çıktı ortaya. Bir maçı diğerinden ayırt etmek çok zor. Muhakkak kırılma anları vardır ama bunu şu anda tam olarak söyleyemem. Bir sene için taraflı tarafsız herkesin beğenisini kazanan oyuncularımı canı yürekten kutluyorum. Başkanımıza, yönetim kurulumuza teşekkür ediyorum. En büyük teşekkürü Galatasaray taraftarına ediyorum'' şeklinde yanıtladı.

Eşi ve kızlarının şampiyonluğun ardından kendisini aradığını ifade eden Terim, ''Başarınızda pay sahibi olan eşinize ve kızlarınıza bir mesaj göndermek ister misiniz?'' şeklindeki soru üzerine, sosyal medyada kızı Buse Terim'e yönelik hakarete varan ifadelere değinerek, ''Onların terbiyesizliğini başka bir zamana bırakalım'' dedi. Terim, ''Uzun maratonda acı günleriniz oluyor, tatlı günleriniz oluyor. Güzel günleri başkalarıyla paylaşıyorsunuz ama güzel olmayan günleri ailenizle paylaşıyorsunuz. Onlar bana çok büyük destek verdiler. Fulya'ya ve kızlarıma sonsuz teşekkür ederim'' ifadelerini kullandı.