İlişkili Haberler

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Tolga'nın neden kadroda olmadığını anlattı.

"Türkiye'de haber kirliliği yok, niyet bozukluğu var" diyen Güneş şunları kaydetti:

"Tolga, dün idmana çıktı. Sırtında bir gerginlik vardı. Kampa geldiğinde bekledik, sabah ağrılar geçmedi; böyle bir karar aldık. Biz Tolga'ya da Günay'a da oynayan tüm oyunculara güveniyoruz.

Birini diğerinden ayırt etmemiz söz konusu değil. Bizim dışımızda kadro dışı kaldığı haberlerinin arkasında niyet bozukluğu var. Fizik olarak hazır olsaydı, oynayacaktı. Beşiktaş'ın kendi koşullarında oynaması için yüzde 1 veya 5 olmasını istemem. Zihinsel olarak hazırdı ama adele gerilmesi nedeniyle zor olacaktı. Sağlığına zarar verecekti. Bunun için böyle bir karar verdim."

Güneş, "Ben iyiyim dese oynatır mıydınız?" sorusunu ise şu şekilde yanıtladı:

"Oyuncunun düşünceleri, çalışmaları olur; ama son kararı ben veririm. Tabii ki oyuncumu da değerlendiririm. Düşüncesini de alırım ama oynayıp oynamama kararını en son ben veririm.

Oyuncu bazen hazır olmadığı için oynamak ister, bazen hazır olduğunda oynamak istemez, bazen dalgalanmalar olur. Hoca olarak kararı biz veririz ama oyuncumuza bakarak veririz. Oyuncunun bana öyle bir beyanı olmadı. Hafta içerisinden beri bir sürü şeyler yazıldı çizildi. Şimdi onlara cevap verirsem benim seviyemin altına düşerim.

Onu yakışanlar yazıyor çiziyor. Onlara biz giremeyiz. Bizim oyuncularımız sevgi saygı içerisinde karakterli takım için her şeyini ortaya koyun oyuncular. Biz o bakımdan iyi bir takımız. UEFA Avrupa Ligi'nde gruptan çıkamadık, doğru; ama oyun olarak gruptan elenmeyi haketmedik. Bu geride kaldı."