Beşiktaş Kulübü, son günlerde Galatasaray'a transfer olacağı yönünde haberler çıkan kaleci Hakan Arıkan'da mutlu sona ulaştı ve 28 yaşındaki file bekçesiyle 3 yıllığına yeniden anlaştı.

Siyah-beyazlı kulüp, Hakan Arıkan ile imzaladığı sözleşmeyi kamuoyuna açıkladı. Beşiktaş'ın resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, Hakan Arıkan ile 3 yıllığına anlaşma sağlandığı duyurularak, "Futbol komitesi başkanı ve asbaşkanımız Serdal Adalı ile bir araya gelen başarılı kalecimiz Hakan Arıkan ile her konuda anlaşma sağladı. Hakan Arıkan, 3 yıllığına daha siyah-beyazlı formamızı giyecek. Başarılı performansı ve sporcu kişiliği ile takdir toplayan Hakan Arıkan, önümüzdeki sezonlarda da görevini layıkıyla yapacaktır" denildi.

2007-08 sezonunda Ankaraspor'dan transfer edilen Hakan Arıkan, bu sezon 7 lig maçında forma giydi. Özellikle ligin ilk yarısındaki Trabzonspor karşılaşmasında başarılı bir oyun sergileyen tecrübeli kaleci, bu karşılaşmanın ardından şansız bir şekilde sakatlanınca uzun bir süre takımdan ayrı kaldı. Hakan, görev aldığı 7 maçta kalesinde 2 gol gördü.