"Hakeme telkinde bulunmadık"

Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener, olaylı İstanbul Büyükşehir Belediyespor-Diyarbakırspor maçıyla ilgili konuştu.

Ntvspor 15.03.2010 - 17:01

"Hakeme telkinde bulunmadık"

Mahmut Özgener, Guus Hiddink için düzenlenen basın toplantısında yöneltilen bir soru üzerine, İstanbul BŞB.-Diyarbakırspor maçının tatil edilmesi ve alınacak karar konusunda açıklama yaptı.

MHK'nın sezon başında hakemlere verdiği bir talimat olduğunu vurgulayan Özgener, "Maçın tatil edilmesi konusunun tamamen hakemin tasarrufunda. 'Güvenlik zafiyeti nedeniyle soyunma odasına giden hakem maçı tatil eder' şeklinde madde var. Dolayısıyla maçın hakemi tamamen kendisine verilen talimatı uygulamıştır. Federasyon olarak Hüseyin Göçek'e herhangi bir telkinde bulunulmadı. Bütün bunlar incelenecek. Yarınki yönetim kurulu toplantısında Diyarbakırspor-Bursaspor maçıyla ilgili karar verilecek. İstanbul BŞB.-Diyarbakırspor maçıyla ilgili kararı ise olağanüstü toplanıp, 26. hafta maçlarından önce alacağız" diye konuştu.

Özgener, maçla ilgili valiyle konuştuğunu belirterek, "Sayın valimize de aynı şeyi söyledim. Valinin katıldığı programda sahaya girenlerle ilgili açıklamalarını dikkatle izledik. Kendisiyle tekrar görüşeceğim" ifadelerini kullandı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...