Hamilton hala şampiyonluk sarhoşu

F1 tarihinin en genç şampiyonu unvanını alan Lewis Hamilton bu başarısını hala tam olarak idrak edemediğini söyledi. Hamilton, gelecek sene içinse umutlu konuştu.

Haberler 07.01.2009 - 18:32

Formula 1 tarihinin en genç şampiyonu Lewis Hamilton son iki yıldır İngiltere'nin en popüler sporcularından biri... İngiliz sürücü Londra'da alkollü araç kullanımına karşı yürütülen bir kampanyanın lansmanında da ilgi odağıydı. Bu yılın son yarışının son metrelerinde zafere ulaşan 23 yaşındaki sürücü, son anda kazandığı şampiyonluğa inanmakta güçlük çektiğini belirterek, “Her şey bir anda oldu ve ben bu şampiyonluğun gerçek olduğunu hala tam olarak anlayabilmiş değilim. Sanırım yeni sezonda ilk Grand Prix'ye çıkana kadar bu şampiyonluğumu tam olarak kabullenemeyeceğim” dedi.

Massa'nın kazandığı sezonun son yarışı Brezilya GP'sinde Hamilton kendisine gerekli olan 5.'liği son tur içerisinde Timo Glock'u geçerek elde etmiş ve şampiyonluğa ulaşmıştı. Sezonun son yarışı öncesi büyük baskı yaşayan İngiliz sporcu 2009 yılında üzerindeki baskının daha fazla olmayacağını savunarak, “2009'da daha az baskı hissedeceğimi düşünüyorum. İki sezon üst üste şampiyon olmak elbette ki daha zor olacak. Ama, Brezilya'daki baskının yakınına bile yaklaşmak sözkonusu olamaz” diye konuştu.

Hamilton, 2009 hedeflerini ise, “Her şeyin daha çok keyfini çıkarmalıyım. İnsanlar bana bir sürü güzel ülkeyi görüyorsun diyorlar. Ama, ben üzerimdeki baskı nedeniyle gittiğim ülkelerde otel odasından çıkmadım, dolayısıyla hiçbir şey göremedim. Bu yıl işimin yanı sıra bu seyahatlerin de tadını çıkarmak isitiyorum. Ayrıca, yarış kazanmak, hem pilotlar, hem de markalarda şampiyonluk yaşamak istiyorum. Takımdakiler bunu hak ediyor. Kendimi geliştirmek, ailem ve arkadaşlarım için daha iyi bir insan olmak istiyorum” şeklinde açıkladı.

Sayfa Yükleniyor...