Hamza Hamzaoğlu'dan Benfica maçı sonrası açıklamalar

Galatasaray Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu'na, 2-1 kazanılan Benfica maçı sonrası, son dönemde alınan başarılı sonuçların altı çizilerek "Sizce futbol adil mi?" diye soruldu. Benfica'nın hocasından da açıklama geldi.

151022-hamzahamzaoğlu.jpg

PODOLSKİ : "Bizim için ufak bir finaldi ve önemli olan gol atmam değil, maçı kazanmamızdı. Şimdi bir final de Benfica'da olacak ve umarım her şey iyi olur... Yarından itibaren artık Fenerbahçe maçı var..."

Galatasaray Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu, UEFA Şampiyonlar Ligi C Grubu'ndaki 3. maçında Benfica'ya karşı aldıkları 2-1'lik galibiyetin kendileri için çok önemli olduğunu söyledi.

Galibiyetin anahtarı olarak coşkulu oyunlarını gösteren Hamzaoğlu, "Beraber oynamak, mücadele etmek ve bundan keyif almak bizim için anahtar faktördü. Bugün bunu iyi yaptık. Güzel bir galibiyet aldık. Uzun bir aradan sonra Şampiyonlar Ligi'nde kazanmak ve kapıyı aralamak bizim için önemliydi" diye konuştu.

Elde edilen sonucun tamamen oyuncularının inançlarından kaynaklandığını anlatan sarı-kırmızılı teknik adam, "Oyuncularım kazanacağımıza inanmışlardı. Gerekeni de sahada yaptılar. Geri düşmemiz bizim için çok önemli değildi. Biz iyi olduğumuz sürece her maçı çevirecek güçteyiz" değerlendirmesinde bulundu.

"ADİL OLMAYAN FUTBOL DEĞİL, İNSANLAR"

Hamzaoğlu, ligde yakaladıkları çıkış ve Şampiyonlar Ligi'nde bugün aldıkları başarılı sonuç hatırlatılarak, "Sizce futbol adil mi?" şeklinde yöneltilen bir soru üzerine, kendisi ve takımla ilgili erken yapılan eleştirilere dikkati çekti.

BİLAL:  "Arkadaşlarımı gönülden tebrik ediyorum. Müthiş mücadele ettik. 1-0 geri düşmemize rağmen iyi oyun ve mücadeleyle 2-1 kazandık. Başka da çaremiz yoktu."

"Futbolun adil olduğunu düşünüyorum. Futbolun adaleti de vardır. Çalışanın yanındadır" diyen Hamzaoğlu, "Adil olmayan futbol değil, insanlar. İnsanlar biraz adaletsiz diye düşünüyorum. Çok erken vurmayı seviyoruz. Bizde bu çok fazla. Tamamen bizim bakış açımızla ilgili. 'Futbol nankör' diyorlar ama ben buna katılmıyorum. Hayatın kendisi gibi bir oyun ve biz keyif lmayı beceremiyoruz. Tamamen bizden kaynaklanan bir durum bu" şeklinde görüş belirtti.

MELO VE BİLAL

Takımda sezon başı itibarıyla önemli değişiklikler yaşadıklarını hatırlatan sarı-kırmızılı teknik adam, Felipe Melo'nun ayrılışının etkileriyle ilgili bir soru üzerine, şunları söyledi:

"Biraz zamana ihtiyacımız vardı ve yavaş yavaş oturmaya başladık. Tabii ki Melo bu takıma çok şey kattı ama oyun anlayışımız onunla farklıydı, Selçuk-Bilal-Sneijder'le farklı. Melo'nun defansif yönü kadar, Bilal'in ofansif yönü de bize katkı salıyor. Ben Bilal'den memnunum. Herkes yaşlı görüyor ama takımın en çok koşan oyuncularından biri. Takım için savaşan oyuncu benim için her zaman önemlidir."

Başkan Dursun Özbek:  "Grupta her şey değişti. İddialı duruma geldik. Bundan sonraki Lizbon deplasmanından da puan çıkaracağımızı zannediyorum... Kadıköy'e gidip gitmeme konusunda henüz karar vermedim."

"ZORLUKLARI AŞMAK DURUMUNDAYIZ" 

Hamza Hamzaoğlu, grupta kalan 3 maçta bir üst tura çıkabilmek için mücadelelerini sonuna kadar vereceklerini dile getirdi.

Birçok kişinin kendilerine hala şans tanımadığını söyleyen sarı-kırmızılı çalıştırıcı, "Rakiplerimiz Benfica ve Atletico Madrid'le deplasmanda karşılaşacağız. İyi sonuç alabilmek için nasıl oynamamız gerekiyorsa, öyle oynayacağız. Ona göre planlarımızı yapacağız. Kendi oyunumuzu sahaya yansıtacağız. Deplasmanda oynayacağımız için kolay olmayacak. Zaten zoru başardığınızda bir şeyleri elde ediyorsunuz. Eğer Şampiyonlar Ligi'nde bir şeyler yapmak istiyorsak, bu zorlukları da aşmak durumundayız" diyerek sözlerini tamamladı.

BENFICA TEKNİK DİREKTÖRÜ VITORIA

"Maça iyi başladık, erken de gol bulduk. Ancak bu gol bize gereksiz bir özgüven verdi. Maçın hep içindeydik. Galatasaray'ın da, bizim de çok pozisyonumuz vardı. Ancak final paslarında yanlış tercihler ya da beceriksizliklerle pozisyonları sonuçlandıramadık. Elde edilen fırsatlar kaçarsa da galibiyet gelmiyor. Bunu başaramadık."

Sayfa Yükleniyor...