İbrahim Hacıosmanoğlu: Fenerbahçe maçının hakemini aradım

Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, Fenerbahçe ile oynayacakları karşılaşmadan önce maçın hakemi Bülent Yıldırım'ı telefonla aradığını söyledi. Hacıosmanoğlu, “Maçı hakkaniyetli yönetmesi konusunda görüşümü bildirdim" dedi.

ibrahim-hacıosmanoğlu-06-02-15

THY ait özel uçakla İstanbul'a giden Trabzonspor'un 24 kişilik oyuncu kafilesinde sakatlığı bulunan Onur Kıvrak ve Waris yer almadı.

Teknik Direktör Ersun Yanal, Ziraat Türkiye Kupası'nda oynanan Akhisar Belediyespor maçında sakatlanan ve 3 hafta sahalardan uzak kalacağı açıklanan kaptan Jose Bosingwa'yı da takıma ve kendisine moral olması için İstanbul'a götürdü. Ayrıca uzun bir süre kadro dışı bırakıldıktan sonra affedilen Zeki Yavru da kadroda yer verdi.

"HAKEMİ ARADIM"

Trabzon Havalimanı'nda takıma eşlik eden Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu bir açıklama yaparak, Fenerbahçe maçının hakemi Bülent Yıldırım ile görüştüğünü söyledi.

Geçen yıl oynanan Trabzonspor-Fenerbahçe maçı, çıkan olaylar nedeniyle Hakem Bülent Yıldırım tarafından tatil edilmişti.
Geçen yıl oynanan Trabzonspor-Fenerbahçe maçı, çıkan olaylar nedeniyle Hakem Bülent Yıldırım tarafından tatil edilmişti.

"HAKEDENİN KAZANACAĞI BİR YÖNETİM İSTEDİM"

Hacıosmanoğlu şöyle konuştu:

"Söylediğimiz lafın üzerinden 24 saat geçmeden PFDK'ya sevk ediyorlar bizi. Çok da etkilenmiyoruz. Bizim sözlerimizin manalarını anlarsa insanlar, bize teşekkür etmeleri lazım. Biz sahada hakkaniyetle maç yönetilmesini istiyoruz. Oyuncular sahada mücadele etsin, kim iyi alın terini dökerse o kazansın.

Bugüne kadar canımız çok yandı. Büyük yatırımlar yaptık. Hakem hatalarından kaybettiğimiz maçları sağır sultan bile biliyor ama ilgililer bilmiyorsa onlara hatırlatmak bizim görevimiz. Hakem hatasıyla maç kaybetmeyeceğiz dedim. Hakem kararıyla kaybedeceğiz ama.

Biz cezalıyız, maçı televizyondan seyredeceğiz. Hakem arkadaşımıza rakip takımın dediği gibi biz de güveniyoruz. Kendisiyle de konuştum. Kim hak ediyorsa onu kazanmasını sağlayacak bir yönetim göstermelerini istedim. Başkaları gibi bizim olmayanı bize vermelerini istemiyoruz. Biz o kültürden gelmedik. Biz hakkına riayet eden insanlarız. Bunun bir oyun olduğunu unutmayalım. Ama sahada mücadele edenler kazansın. Onun dışındaki hiçbir etken sonucu etkileyecek bir ortam yaratmasın.

"HAKEM HATASIYLA KAYBEDERSEK O MAÇ BİTMEYECEK"

Bugüne kadar canımız çok yandı. Bu maçta da bariz hakem hatalarıyla maçı kaybedersek o maç bitmeyecek. Yetkili arkadaşlara da söyledik zaten. Takımı o dakika itibarıyla sahadan çekecek ve Trabzon'a gelecek. Ondan sonra da Türk futbolunu, bizim söylemlerimizi yanlış anlayıp ta cevap verenler, özellikle federasyon ve yetkilileri, kendi şapkalarını önüne koyup Türk futbolunu nasıl yönettiklerini kendileri düşünürler."

"GÖRÜLMESİ GEREKEN EYLEMLERİ YAPACAĞIZ"

Hakemlerin hata yapabileceğine de dikkat çeken Başkan Hacıosmanoğlu, "Bizim istediğimiz maçların sahada oynanıp sahada bitmesi. Bizler nasıl hata yapıyorsak hakemler de hata yapacaktır. Eğer bizim söylemlerimizi yanlış anlayıp ta değerlendiren federasyon yetkilileri varsa, eğer Allah korkuları, biraz da vicdanları varsa o pozisyonları seyretsinler. Rakiplerimize nasıl penaltılar verildiğini veya aleyhte penaltı verilmediğini kendileri görüp de vicdanları rahatsız olmuyorsa zaten o vicdanlara söyleyecek bir şeyimiz yok. O zaman demek ki Türk futbolunun görmesi gereken eylemleri görmesi gerekiyor. Biz de onları yapacağız" diyerek sözlerini noktaladı.

Sayfa Yükleniyor...