İşte Antalyaspor'un yeni stadı

Antalyaspor'un 33 bin kişilik yeni stadyumu bugün saat 20.00'de başlayacak olan Beşiktaş karşılaşmasıyla hizmete giriyor.

Haberler - Ntvspor 26.10.2015 - 15:39

İşte Antalyaspor'un yeni stadı

Sporseverlerin merakla beklediği Antalya Arena, Toto Süper Lig'in 9. haftasının kapanış maçı olan Antalyaspor - Beşiktaş maçı ile açılıyor. UEFA standartlarına uygun 33 bin kişi kapasiteli olan stadın hizmete girmesiyle, Anadolu'da; Kayseri, Konya ve Mersin'den sonra Antalyaspor modern stadına kavuşmuş olacak. 

İşte stadın tanıtım görüntüleri...

TARAFTARLAR MERAKLA BEKLİYOR

Yeni stadın hizmete girecek olmasıyla 12 bin olan Passolig taraftar kart sayısı 30 bini aşan Antalyaspor'un, Beşiktaş'la bugün oynayacağı maça seyircilerin yoğun ilgi göstermesi bekleniyor.

ÇATISI ENERJİ ÜRETİYOR

Türkiye'deki futbol sahalarından farklı bir özelliğe sahip stadın 16 bin metrekarelik çatısının 12 bin metrekarelik bölümünde, günde ortalama 7 bin 200 kilowatt/saat enerji üretimi yapılıyor.

1 AYDA TÜKETTİĞİ ENERJİYİ 1 GÜNDE ÜRETECEK

Proje müdürü Yaşar Aydın, stadın elektrik enerjisi üretim kapasitesiyle dünyanın en büyük, Türkiye'de ilk spor tesisi olma özelliğine sahip olduğunu söyledi. Aydın, Antalya'nın 1 yılda güneşlenme saati dikkate alınarak yapılan hesaplamada, stadın günde ortalama 7 bin 200 kilowatt/saat elektrik ürettiğini kaydetti. Basit bir hesapla bu üretim miktarının 550 konutun günlük elektrik tüketimine eşdeğer olduğuna işaret eden Aydın, "1 ayda 3 maç yapıldığı göz önünde bulundurulursa, stat 1 aylık elektrik tüketiminden fazlasını 1 günde karşılayacak" diye konuştu.

2013 HAZİRAN'DA TEMELİ ATILDI 

23 Haziran 2013'te temeli atılan Yeni Antalya Stadı, 2 sene 4 ay gibi bir sürede tamamlandı. Statta 38 tane 20 kişilik, 4 grup, 1 de protokol locası yer alıyor. 8 bin metrekarelik ticari alan ile 1200 araçlık otoparkı bulunan stadın karşılıklı iki
skorbordu bulunuyor.

Sayfa Yükleniyor...