NTV

Iverson 'kürkçü dükkanı'na mı?

Ntvspor

Spor

Allen Iverson, kariyerine nokta koyduğunu açıklamasının üzerinden 1 hafta geçmeden parkelere geri mi dönecek? Sezona çok kötü başlayan Philadelphia, 1 yıllık kontrat önerisiyle, "kurtarıcı" olarak eski oyuncusunun kapısını çaldı.

Allen Iverson ile Philadelphia'nın yolları bir kez daha kesişmek üzere...

Sixers yönetimi, geçtiğimiz hafta basketbolu bırakma kararı alan süper yıldıza, 1 yıllık kontrat önerdi. Art arda 7 maçını kaybeden, seyirci sayısı günden güne düşen Sixers'ta, yönetim, "kurtarıcı" olarak gördüğü eski oyuncusu ile son Dallas maçı öncesi yüz yüze görüştü.

Iverson'a, 1.3 milyon dolarlık minimum kontrat teklifi götürüldü. Amerikan basını, Iverson-Philadelphia buluşması için, "artık an meselesi" yorumunu yapsa da, Sixers'tan henüz resmi bir açıklama gelmedi.

Ancak kulüp yönetimi, transferi bir an önce sonlandırıp, Iverson'ı pazartesi günü oynanacak Denver Nuggets maçına yetiştirmenin planlarını yapıyor.

Allen Iverson, 1996-2006 yılları arasında Philadelphia forması giymiş ve takımını 2001 yılında NBA finaline kadar taşımayı başarmıştı. Aynı yıl ligin en değerli oyuncusu seçilen Iverson, Sixers formasıyla son olarak, 6 Aralık 2006'da Chicago maçına çıkmıştı.

Başarısız Denver ve Detroit maceralarının ardından, bu sezona Memphis Grizzlies'te başlayan yıldız oyuncu, sadece 3 maçta forma giydikten sonra, yedek kalmak istemediğini söyleyerek kariyerini noktalama kararı almıştı.