İSTANBUL - Beko Basketbol Ligi play-off final serisinde Efes Pilsen'e 4-2 üstünlük sağlayarak şampiyonluğa ulaşan Fenerbahçe Ülker'de şampiyonluk sevinci sürüyor.

Fenerbahçe Kulübü Basketbol Şube Direktörü Nedim Karakaş, serinin 6. maçına başladıkları andan itibaren kupayı alacaklarını herkese net bir şekilde gösterdiklerini belirterek, ''Şampiyon olduğumuz için mutluyuz. Tadını çıkarmak istiyoruz'' dedi.

Karakaş, yaptığı açıklamada, ''Daha önce 'Kimse merak etmesin, çarşamba akşamı bu kupayı kaldıracağız' demiştim. Bunu da gerçekleştirdik. Şampiyon olacağımız herkesin yüzünden belli oluyordu. Maça başladığımız anda da kupayı alacağımızı net bir şekilde gösterdik. Rakibimize de gösterdik. 'Buradan galip çıkamazsınız' dedik. Salonu dolduran taraftarlarımızın zevkle ve endişe duymadan izledikleri bir maç oldu. Güzel bir galibiyetin ardından şampiyonluğa ulaştık. Bu nedenle çok mutluyuz'' diye konuştu.

Şu anda şampiyonluğun tadını çıkardıklarını kaydeden Karakaş, şöyle konuştu:

''Özellikle dün salonu dolduran 10 bin Fenerbahçe taraftarı büyük bir coşkuyla maçı takip etti. Centilmence takımlarına destek verdi. Efes Pilsen sahaya çıktığında ve ödül töreninde madalyasını aldığı zamana kadar sıkıntı yaşanmadı. Efes Pilsenlileri taraftarlarımız alkışladı. Zaten Efes Pilsen ile Fenerbahçe arasında bir sorun yok. Geçen sezon ortalığı gerenler oldu. Geçen sene de sıkıntı olmayabilirdi. Ama tahrikler vardı. Tahriklere kapılan bir iki seyircinin fevri hareketi herkesi etkiledi. Taraftarlarımıza hem bize verdikleri destek için, hem de Efes Pilsenlileri ayakta alkışladıkları için teşekkür ediyorum. Bir kez daha büyüklüklerini gösterdiler.''

‘İNŞALLAH EFES PİLSEN KAPANMAZ''
Nedim Karakaş, son yıllarda şampiyonluk için büyük bir rekabetin içine girdikleri, ancak kapanma olasılığı bulunan Efes Pilsen'in yaşadığı bu durumun kendilerini üzdüğünü dile getirdi.

Bu durumun basketbol adına kötü olduğunu kaydeden Karakaş, ''Efes Pilsen'in kapanma olasılığı üzülecek bir durum. İnşallah böyle bir karar alınmaz. Efes Pilsen, Türk basketboluna 35 yıldır başarıyla hizmet veren, birçok milli oyuncu yetiştiren, yurt dışında Türkiye'yi başarıyla temsil eden bir kulüp. Böyle güçlü takımlar olacak ki bizim de aldığımız kupaların anlamı olsun'' dedi.

Fenerbahçe Ülker ve Efes Pilsen olarak Avrupa Ligi'ndeki sertliği Türkiye'de yakalayamamanın sıkıntısını yaşadıklarına dikkati çeken Nedim Karakaş, ''Bunun en büyük nedeni de ligimizde sert takımların az olması. Keşke bir değil 7-8 Efes Pilsen olsa'' diyerek sözlerini tamamladı.