İlişkili Haberler

Karşılaşma sonrasında açıklamalarda bulunan Josef de Souza, rakibin golle birlikte özgüven depoladığını söyledi. Hava koşullarına da değinen Brezilyalı orta saha, "Kayseri'de de böyle olmuştu" diyerek şunları kaydetti:

"Kalemizde çok erken bir gol gördük. Rakip de kendi sahasında oynuyordu ve erken golle özgüvenleri arttı. Bizim de özgüvenimiz düştü. İlk yarıyı denge kuramadık. 2. yarıda dengeyi sağladık. Rakip kaleye daha çok gittik. Ancak istediğimiz golü bulamadık. Döndürülebilecek bir skor. Buradan turu çevirebiliriz. İkinci maçı taraftarlarımızın da desteğiyle kazanıp turu geçebiliriz.

Soğuk aslında şu anlamda bir sorun olarak karşımıza çıkabilir. Oyuncuların ısınma süreci biraz daha fazla sürebilir. Rakibimiz buna daha alışık. Uzun süre bu iklimde oynuyorlar. Onun için biraz daha tempolu ve önde başladılar. Kayseri'de de böyle olmuştu. O maç da bizim için çok zorlu geçmişti ve mağlup olmuştuk. Ama temel neden bu değildi. İlk yarı çok kötüydük ve yediğimiz golden dolayı maçı kaybettik. "