Kayserispor'da Toledo ilk yarıyı kapattı

Kayserispor'un Paraguaylı defans oyuncusu Toledo, sakatlığı nedeniyle ilk yarıyı kapattı.

25.11.2009 - 10:36

Kayserispor'da sakatlıklar can sıkıyor.

Diyarbakırspor galibiyeti ile moral bulan sarı kırmızılı ekip, bu hafta deplasmanda oynayacağı Manisaspor maçının hazırlıklarına başladı. Antrenmanda oldukça neşeli oldukları görülen futbolcular, düz koşunun ardından çift kale maç yaptı.

Attığı 10 golle ligde gol krallığına yükselen Makukula, Diyarbakırspor maçında gördüğü sarı kart nedeniyle kart cezalısı durumuna düştüğü için Manisaspor maçında forma giyemeyecek.

Öte yandan, sakat futbolcuların durumu teknik heyeti düşündürüyor. Eren ve Abdullah'ın sakatlıkları sürerken, defans oyuncusu Toledo'nun da sakatlığı nedeniyle ilk devreyi kapattığı belirtildi.

Teknik Direktör Tolunay Kafkas, gazetecilere yaptığı açıklamada, Diyarbakırspor gibi zor bir takımı yenmenin mutluluğunu yaşadıklarını, Manisaspor'un ise daha zor bir takım olduğunu ifade etti.

Manisaspor maçının kendileri açısından kritik bir maç olduğunu belirten Kafkas, ''Manisaspor maçını kazanabilirsek bu iyi gidişatımıza devam edeceğiz. Bu maçı kazanıp taraftarımıza çifte bayram yaşatmak istiyoruz. Şu anki gidişatımız iyi. Özellikle oyun anlamında takım iyi oynuyor. Eğer sakatlık olmazsa, takımın ritmi bozulmazsa daha iyi olacağını düşünüyorum. Her kazandığınız maç bir sonraki hafta oynayacağınız maçı daha önemli hale getiriyor. Büyük takımlar maç kaybetmiyor. Bu arada biz berabere kaldığımızda veya yenildiğimizde ligde belli bir yere oturuyoruz. Ondan sonra onları yakalamamız zor oluyor. Bu anlamda Manisaspor maçı bizim için kırılma noktası olacak. Manisaspor'u yenersek içerde oynayacağımız Bursaspor maçını daha rahat kazanabiliriz. Ancak, bunları söylerken sakatlıkların da peşimizi bırakması lazım'' diye konuştu.

Sakatlıkları süren Eren ve Abdullah'ın yeni yeni iyileşmeye başladığını kaydeden Kafkas, bu kez Furkan'ın bir sakatlık geçirdiğini bildirdi.

Makukula'nın da cezalı olmasının kendilerini sıkıntıya düşürdüğünü dile getiren Kafkas, sakatlığı düzelmeye başlamışken antrenmanda yeniden sakatlığı nükseden Toledo'nun durumunun ciddiyetini koruduğunu ve bu oyuncunun devreyi kapattığını söyledi.

Takım kaptanı Ali Turan da Diyarbakırspor maçındaki taraftar desteğinin kendilerini mutlu ettiğini ve bu durumun devamını beklediklerini ifade etti.

İyi sonuçlar aldıklarını ve iyi yolda ilerlediklerini belirten Ali, hedeflerine ilerlemek için Manisaspor maçından da 3 puan almak istediklerini bildirdi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...