İSTANBUL - Sakatlığı nedeniyle Ekim sonunda sahalara dönmesi beklenen Delgado'nun sözleşmesini askıya alan Beşiktaş'ta, Gaziantepsporlu Tabata'nın transferi için geri sayım başladı.

Brezilyalı futbolcuyla el sıkışan, kulübüyle de bonservis bedeli konusunda anlaşan siyah-beyazlılar'da gözler Gaziantepspor'un vereceği cevaba çevrildi.

Tabata'yı hiçbir kulübe satmayacaklarını birçok kez açıklayan Gaziantep Yönetimi, Beşiktaş'ın önerdiği yüksek bonservis bedeli karşısında geri adım attı.

Dün gece geç saatlerde teknik direktör Couceiro ile görüşen başkan İbrahim Kızıl'ın, Portekizli teknik adamdan bu transfer için onay almaya çalıştığı öğrenildi.

Salı günü sona erecek transfer dönemi öncesinde Tabata'nın yerini doldurmak konusunda çekinceleri olan başkan İbrahim Kızıl, camiadan gelecek tepkileri de göz önünde bulunduruyor.

Nitekim NTV Spor'a konuşan Kızıl, Beşiktaş ile para konusunda bir sorun yaşamadıklarını ancak Gaziantepspor'un manevi değerlerini düşünürek son kararlarını bugün öğle saatlerinde açıklamayı planladıklarını söyledi.