Kızıl: Jorginho ve Linz'i getirmek 3 ay sürdü

Gaziantepspor basın sözcüsü Mehmet Kızıl, yıldız futbolcuları anadolu kulüplerine getirmenin kolay olmadığını belirtirken, yeni transferler Jorginho ve Roland Linz'i getirmek için 3 ay uğraştıklarını söyledi.

03.09.2009 - 17:18

GAZİANTEP - Gaziantepspor, Kasımpaşa ile yapacağı karşılaşmanın hazırlıklarını sürdürüyor.

Celal Doğan Tesisleri'nde yardımcı antrenörler Jesus Quinito, Antonio Miguel, Samuel Pedroso, İsmet Ölmez ve kaleci antrenörü Jorge Silva yönetimindeki antrenman, ısınma koşusu ve açma-germe egzersizleriyle başladı. Antrenmanın ana bölümünde kanat çalışmaları ve üç grup halinde yarı alanda çift kale maç yapıldı. Antrenmana hasta olan Murat Ceylan ve İbrahim Ferdi Coşkun katılmadı. Mehmet Yozgatlı ise takımdan ayrı düz koşu yaptı. Hakan Bayraktar ve Ümit Tütüncü de fizyoterapistler eşliğinde sahada çalıştı.

Yenileme çalışmasıyla tamamlanan antrenmana, U-19 Milli Takımı'nda bulunan Cenk Güvenç katılmadı.

Bu arada, Gaziantepspor'un yeni transferleri Roland Linz ve Jorginho'nun bu akşam Gaziantep'e geleceği ve yarından itibaren takımla çalışmalara başlayacakları bildirildi.

"TABATA’NIN BONSERVİSİNİN YARISI SANTOS’TAYDI"
Gaziantepspor Kulübü Basın Sözcüsü Mehmet Kızıl, gazetecilere yaptığı açıklamada, İsmail Köybaşı ve Rodrigo Tabata'nın Beşiktaş'a transferine ilişkin değerlendirmede bulundu.

Tabata tartışmasının sona ermesini istediklerini belirten Kızıl, futbolcu kadar Beşiktaş ve Gaziantepspor camialarının da yıpratılmaya çalışıldığını savundu.

''Kimse öküz altında buzağı aramasın'' diyen Kızıl, ''Her şey ortada. Kimsenin bir şey kaçırdığı yok. Santos kulübü, Tabata'nın bonservisinin tamamını bize vermedi. Tabata'nın bonservisinin yüzde 50'si bize yüzde 50'si Santos'un yatırımcı şirketlerine aitti. Santos kendi parasını aldı. Yatırımcı şirketlerin payı kaldı, onun da bekçiliğini Santos yapıyor. Bu transferden dolayı Gaziantepspor'un kasasına 4 milyon euro girdi. Kalan para da Santos'a gidecek. Bu paranın bir kısmı gönderildi, bir kısmı da gönderilecek.'' diye konuştu.

Kızıl, Beşiktaş'ın 6,5 milyon euro vererek kadrosuna kattığı İsmail Köybaşı'nı dört büyük kulübün de istediğini, ancak genç yıldızı siyah-beyazlı kulübe vermeyi tercih ettiklerini anlattı.

Beşiktaş kulübünü ve Yıldırım Demirören'i yıpratmak için çalışıldığını iddia eden Kızıl, ''Tabata ilerleyen günlerde oynayacağı maçlarda Beşiktaş'a yapacağı katkılarla aldığı paranın hakkını fazlasıyla verecek. Bence Tabata, 8 değil 18 milyon euro bile eder. Beşiktaş takımına çok ciddi katkılar yapacak, bunu hep birlikte göreceğiz. Satılmasında Tabata'nın burada mutsuz olması da önemli rol oynadı. Parasını arttırdık, ama büyük takımda oynamak istiyordu. Ailesi ile böyle bir karar aldı. Kafası çok karışıktı, biz de iyi bir teklif gelince sattık'' diye konuştu.

Kızıl, Portekiz'in SC Braga takımından transfer ettikleri Jorginho ve Roland Linz gibi yıldız futbolcuların transferlerinin yoğun uğraş ve emek istediğini, bu transferlerin gerçekleşmesinde teknik direktör Jose Coucerio'nun büyük katkısı olduğunu söyledi.

Yıldız futbolcuların Anadolu kulüplerine kolay kolay gelmediğini, bu transferin gerçekleşmesinin yaklaşık 3 ay zamanlarını aldığını ifade eden Kızıl, ''Yıldız futbolcular Anadolu kulüplerine, fazla para bile verseler gelmek istemiyorlar. Biz zor olan bir işi başardık. Roland Linz ve Jorginho'nun takıma büyük katkıları olacaklarına inanıyorum. Her iki yıldız futbolcu da takıma büyük katkı sağlayacak'' dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...