Kobe Lakers'ta kalıyor

NBA final MVP'si Kobe Bryant, Los Angeles Lakers'ta kalmak istiyor

20.06.2009 - 14:53

Kobe Lakers'ta kalıyor

Final serisinin en değerli oyuncusu Kobe Bryant, kariyerine dört şampiyonluk yaşadığı Los Angeles Lakers'ta devam etmek istediğini söyledi.

"Hiçbir yere gitmiyorum" diyen Bryant, "Ben başka bir takıma gitmeyeceğimi biliyorum. Bu konu hakkında konuşmak nefesinizi boşa harcamaktan başka bir şey değil" sözleriyle takımda kalmak için ne kadar kararlı olduğunu belirtti.

13 yıllık profesyonel kariyerinin tamamını Los Angeles Lakers formasıyla geçiren Kobe, kontratının son iki yılını bırakıp, 1 Temmuz'da serbest kalma opsiyonuna sahip.

Bryant takımda kalacağını söylerken, antrenör Phil Jackson'ın durumu ise henüz kesinlik kazanmadı. Jackson'ın durumu sağlık durumuna göre değişkenlik gösterebilir.

64 yaşındaki Jackson, doktorların tavsiyesini dinleyeceğini söyledi. Tecrübeli antrenör, Ekim 2006'dan bu yana iki kalça ameliyatı geçirdi.

Jackson geçtiğimiz yaz Lakers ile bir yılı opsiyonlu iki yıllık bir sözleşme yenilemişti.

Kontrata göre Phil Jackson, 1 Temmuz tarihine kadar Los Angeles Lakers yönetimine takımda kalıp kalmayacağını söylemek zorunda. Ancak Lakers genel menajeri Mitch Kupchak bu maddeyi uygulamayı düşünmüyor.

"Sözleşmeye göre zaman yaklaşıyor. Ancak bizim için Phil'in sağlığı daha önemli. Bu yüzden doktor kontrolünden geçip, iki-üç hafta içinde kararını bize açıklamasını bekliyoruz."

Lakers'ı 2009 NBA şampiyonluğuna taşıyan Phil Jackson, NBA tarihinde yaşadığı 10 şampiyonlukla en çok kupa kazanan antrenör unvanına sahip.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...