Kupa sahibini kaybetti

Kupanın son galibi Beşiktaş, gruptaki 3. maçında da İstanbul Belediye’ye İskender’in golüyle yenilip unvanını koruma şansını yitirdi.

Haberler - Ntvspor 16.01.2010 - 21:57

Kupa sahibini kaybetti

Atatürk Olimpiyat Stadı’nda bu havada maça değil Beşiktaş ile İstanbul Belediye’yi, Barcelona ile Chelsea’yi çıkarsanız sahada futbola benzer bir şey görme ihtimaliniz sıfıra yakın. Zaten o bölgede hava günlük güneşlikken bile rüzgar, hortumdan biraz sakin esmekte. Böyle olunca futbolseverler de evlerinde oturup kestane yiye yiye maç seyretmeye karar vermişler.

Tabii ki Necip’in ilk 11’de başlama haberi, tribünlere gelenleri ısıtır gibi oldu. Holosko da sahadaydı. Hem de yeni kontratın verdiği güvenle. Abdullah Avcı’nın öğrencileriyse her zaman ters geldikleri Beşiktaş’ı kupanın dışına itme şansını kullanmak istiyorlardı.

Açıkçası maçın ilk 39 dakikasında sahanın yıldızı rüzgar ve yağmurdu. Doğanın bu yüksek performansı, futbolcuların paslarının yerini bulmasını engelledi.  Zaman ilerledikçe zannediyoruz ki ısındılar. Ve ilk yarının son 6 dakikasında zaten donmamak için halk dansları yapan seyirciler en azından hareketlenmek için fırsat yakaladı.

39’da Bobo ceza alanının sol köşesinden diğer köşeye nefis vurdu. Hasagiç donmamak adına doksandan topu kornere çeldi. 40’ta bu kez Belediye, sağdan Ali ile geldi. Ali’nin çaprazdan vuruşunda açıyı kapatan Ramazan ayaklarıyla golü önledi. 41’de Belediye kalesindeki karambolde Holosko kafayla indirdi. Fink ayağını uzattı. Ama top üst direkten geri geldi.

İkinci yarıya da tempolu başladı takımlar. 47’de İskender sağdan girdi Beşiktaş ceza alanına. Aşırtması Ramazan’ın elinde eridi. 48. dakikada Ernst soldan ortaladı. Bu, “Al da at” pasıydı Ekrem’e. Ekrem bu pası auta atarak onurlandırdı!

49’da İskender, Serhat’a verdi. Serhat’ın ara pasında Beşiktaş savunması uyuyordu. İskender araya girip plaseyi köşeye bıraktı: 1-0.

Beşiktaş, ligin ilk yarısında kötü oynadığı maçlarda bile savunmasıyla ayakta kalıyordu. Ama Ferrari bir sakatlandı savunma da nakavt oldu. Yenilen goldeki basit hata her şeyi anlatıyordu zaten. Holosko daha hazır değil. Ernst yorgun. Üstüne Fink de sakatlandı. Beşiktaş için kupada elenmek bir yana lig için de kötü sinyaller dalga dalga geliyor.

Ve Abdullah Avcı’nın takımı. Topu doğru şekilde dolaştıran Belediye, bu taktikle Beşiktaş’ı kilitledi. Çeyrek final kapısı aralandı.

İSTANBUL BB: 1 - BEŞİKTAŞ: 0
Stat:
Atatürk Olimpiyat
Hakemler: Kuddusi Müftüoğlu, Baki Tuncay Akkın, Volkan Narinç
İstanbul Büyükşehir Belediyespor: Hasagiç, Kus, Cesario, Barbosa, Ekrem, Efe, Abdülkadir, Serhat (Dk. 84 Okan), Gökhan Süzen, İskender (Dk. 77 Rızvan), Ali (Dk. 60 Tevfik)
Beşiktaş: Ramazan, Ekrem, İbrahim Kaş, Sivok, İsmail, Fink (Dk. 63 Nihat), Ernst, Necip, Tello, Holosko (Dk. 55 Serdar Özkan), Bobo (Dk. 75 Nobre)
Gol: Dk. 49 İskender (İstanbul Büyükşehir Belediyespor)
Sarı Kartlar: Dk. 12 Necip, Dk. 78 Sivok, Dk. 86 İbrahim Kaş (Beşiktaş), Dk. 46 1 Efe (İstanbul Büyükşehir Belediyespor)

Toplu sonuçlar, gruplarda görünüm, maç programı ve tüm haberler.

Sayfa Yükleniyor...