Kutlu: Büyük fırsatı teptik

Denizlispor Teknik Direktörü Hakan Kutlu, 3-3 biten Kasımpaşa maçının ardından, çok büyük bir fırsatı teptiklerini söyledi.

Ntvspor 28.03.2010 - 19:12

Kutlu, maça kötü başladıklarını, peş peşe yenilen gollerle 2-0 geriye düştüklerini ifade etti. Ancak kısa sürede toparlandıklarını ve skoru değiştirmeyi başardıklarını belirten Kutlu, şöyle devam etti: "2-0 geriden gelip kısa sürede 3-2 öne geçmek kolay değildir. O sırada futbolcularım müthiş bir performans gösterdiler. Oyunun ilerleyen bölümlerinde 4. golü bulabilsek, maç çok daha farklı olabilirdi. Emin'in ve Braga'nın sakatlıklarından dolayı yaptığımız oyuncu değişikliklerinden sonra kaleci Özden'in de sakatlanmasıyla beklemek zorunda kaldık. O ara bir tane gol yedik. Daha sonra yine uğraştık amaolmadı. Bugün çok büyük bir fırsat teptik. Bu bir gerçek. Bugün galibiyetle bitirebilseydik aradaki puan farkını dörde düşürecektik. Bu da bizim için çok büyükbir avantaj olacaktı. Çünkü kolay bir fikstürümüz vardı. Talihsiz bir gün yaşadık."

YILMAZ VURAL
Kasımpaşa Teknik Direktörü Yılmaz Vural, Denizlispor futbol takımına, taraftarına ve kendi ekibine teşekkür etti, futbola keyif getirdiklerini vurgulayarak, şöyle dedi:"Bu pozisyonda başka yerde olsanız taşlanacağınızı düşünürsünüz. Bu takım zor bir günde olmasına rağmen oyuncularını, teknik adamını alkışlayan centilmen bir taraftara sahip. Umarım inşallah bundan sonra oynayacağı maçlarda başarılı olur. Süper Lig'de devamı mümkün olur."Vural, maçın son derece enteresan bir şekilde geliştiğini, karşılaşmanın hemen başında peş peşe 2 gol bulunca "maç koptu" diye düşünüldüğünü, sonra 26 ve 27. dakikalarda 3-2 Denizlispor'un öne geçtiğini belirterek, şunları söyledi:"Futbolun hiç hataya gelmez bir oyun olduğunun en bariz örnekleriydi ve 2. devre, sanırım bütün devre boyunca oyunun hakimiyeti bizdeydi. Yani pozisyon zenginliği bizdeydi. Denizlispor tabii olarak 3-2'lik skoru koruma mantığı ile iyice kapandı. Biz de onu açmak adına hamleler yaptık. Sonradan giren oyuncularım, oyuna inanılmaz bir tempo getirdiler ve kanat olayını çok iyi kullandık. Üçüncü golü bulduk. Sanırım kaybetsek çok üzülürdüm kendi adıma. Yani bu bizim 2-0 önde olduğumuz ilk maç değil. Hemen hemen 5-6 tane oldu bu sene. Eğer bu skordan sonra kaybetseydik üzülürdük."Sıralamada üstlerindeki rakiplerin berabere kalmasıyla aşağıdaki takımların da fazla kopmadığını ifade eden Vural, "Yani çok önemli 1 puan oldu bizim için. İnşallah bundan sonra kalan maçlarında Denizlispor yoluna devam eder ve yine hep birlikte önümüzdeki sezon Süper Lig'de olur. Bizim de derdimiz hala bitmiş değil, nitekim 33 puan. Şu an gördüğüm kadarıyla 36 puan artı averaj galiba bu ligde kalma puanı olacak gibi. Biz kırkları bulur diye düşünüyorduk ama daha düşecek gibi. Oyuncularımı, Denizlispor oyuncularını ve taraftarlarını kutluyorum" dedi.

Denizlisporlu taraftarlar, maçtan sonra "Kırk yıllık efsane, rezil oldu sizinle" diyerek, yönetim ve teknik heyet aleyhine slogan attı ve istifaya çağırdı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...