McLaren'e ceza kapıda

Avustralya Grand Prix'sinde yarış komiserlerini yanılttığı ortaya çıkan McLaren Mercedes zor durumda. Uluslararası Otomobil Federasyonu'nun McLaren takımına ağır bir ceza vermeye hazırlandığı belirtiliyor.

Haberler - Ntvspor 07.04.2009 - 13:37

McLaren'e ceza kapıda

İSTANBUL - Formula 1'de sezon Avustralya Grand Prix'sıiyle başlamış ve yarış sonuçlarının açıklanması günler almıştı.

Yarış sona erdiğinde McLaren takımı Jarno Trulli'nin güvenlik aracı pistte olduğu sırada pilotlarını geçtiği gerekçesiyle itirazda bulunmuş ve itirazı haklı bulan yarış komiserleri Hamilton'ı üçüncü ilan etmişti. Yarış tamamlandıktan iki gün sonra McLaren yetkililerinin yarış yönetimini yanlış yönlendirdiği anlaşılmış ve Trulli'ye hak ettiği üçüncülük geri verilmişti.

Yaşanan tüm bu gelişmelerden rahatsız olan FIA, McLaren'e ağır bir ceza vermeye hazırlanıyor. Bu bağlamda yarış gözlemcisinin FIA'ya vereceği rapor büyük önem kazanmış durumda. Dünya Motor Sporları Konseyi, Mclaren takım yönetiminin savunmasını bu rapor doğrultusunda isteyecek.

Konsey 2007 yılında da Ferrari mekanık şefi Nigel Stepney'den üç ay boyunca bilgi sızdırdığı için McLaren Mercedes'e 100 milyon dolar ceza vermiş ve takımın tüm puanlarının silinmesini kararlaştırmıştı.

Sayfa Yükleniyor...