İSTANBUL - Gelecek sezon hem lig hem de Şampiyonlar Ligi için iddialı bir kadro kurmayı hedefleyen Beşiktaş, Kayserispor'un yıldız futbolcusu Mehmet Topuz'u renklerine bağladı.

Geçtiğimiz günlerde Kayserispor'dan kesin olarak ayrılacağını açıklayan Topuz için devreye giren Beşiktaş Kulübü, yıldız futbolcunun transferinde mutlu ulaştı.

Topuz'un menajeri Metin Korkmaz NTV Spor'a yaptığı açıklamada "Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demiören Antalya'ya kadar gelerek bu transferi ne kadar istediğini gösterdi. Kendisine teşekkür ediyoruz. Mehmet Topuz 1 yılı opsiyonlu 4 yıllık sözleşme imzaladı. Yıllık net 1.5 milyon Euro alacak" dedi.

Beşiktaş'ın Kayserispor'a yaklaşık 6 milyon Euro bonservis bedeli ödeyeceği öğrenildi.

Bu sezon Turkcell Süper Lig'de 28 maçta forma giyen Mehmet Topuz, 9 gole imza atmıştı.

TOPUZ: BEŞİKTAŞLI OLUŞUM TERCİHİMİ ETKİLEDİ
Yaşanan bu gelişmelerin ardından Mehmet Topuz ile menajeri Metin Korkmaz, transferin hikayesini NTV Spor'da yayınlanan Ersin Düzen'in sunduğu Spor Gecesi programında değerlendirdiler.

Bir süredir Fenerbahçe ile de görüştüğünü ancak Beşiktaş'tan gelen teklifi daha samimi bulduğunu ifade eden Mehmet Topuz, kararında Beşiktaşlı oluşunun da etkisinin bulunduğunu söyledi.

Topuz, "Bildiğiniz gibi 10 gündür Fenerbahçe Kulübü ile görüşmeler sürüyordu. Fakat Beşiktaş'tan gelen teklifi daha içten ve samimi buldum. Ayrıca Beşiktaşlı oluşum da tercihimi etkiledi. Beni tanıyanlar bilirler, küçüklüğümden beri Beşiktaşlıyım. Beşiktaş'ı zaten çok seviyorum. Beni buraya getiren herkese, Kayserispor camiasına teşekkür ediyorum. İmza sadece Kayserispor ile Beşiktaş kulübünün anlaşmasına kaldı. Ben menajerimiz Süleyman Hurma ile görüştüm ve transfer için kolaylık sağlayacaklarını söyledi" diye konuştu.

KORKMAZ: BEŞİKTAŞ DAHA ÇOK İSTEDİ
Mehmet Topuz'un menajeri Metin Korkmaz ise, "Mehmet tercihini Beşiktaş'tan yana kullandı. Daha önce Fenerbahçe Kulübü ile de görüştük. Ancak daha çok istekli olan taraf Beşiktaş oldu. Yıldırım Demirören tatilini yarıda kesip, Mehmet Topuz ile görüşmek için Antalya'ya geldi. Sabahın ilk ışıklarından bu yana süren pazarlıklar sonucu Mehmet Topuz Beşiktaşlı oldu. Topuz, Beşiktaşlı duruşunu, Beşiktaşlı oluşunu gösterdi" dedi.