Milliler ilk maçında Kanada'ya yenildi

A Milli Erkek Basketbol Takımımız, Filipinler'deki 2016 Rio Olimpiyat Elemeleri A Grubu'ndaki ilk maçında Kanada'ya 77-69 yenildi.

Ntvspor 05.07.2016 - 15:32 | Son Güncelleme : 05.07.2016 - 15:33

Milliler ilk maçında Kanada'ya yenildi

Filipinler'in başkenti Manila'da düzenlenen 2016 Rio Olimpiyat Oyunları Elemeleri A Grubu'ndaki ilk maçında Kanada ile karşılaşan A Milli Erkek Takımımız, 77-69 mağlup oldu.

Maça Bobby Dixon, Sinan Güler, Cedi Osman, Samet Geyik, Semih Erden beşiyle başlayan A Milli Erkek Takımımız, ilk sayılarını Semih Erden ile serbest atış çizgisinden buldu. İlk çeyreğin bitimine 3 dakika kala Milliler, Kanada karşısında 12-10 üstünlüğü sağladı. Ekibimiz ilk çeyreği 21-17 geride bitirdi. 12 Dev Adam, ikinci çeyrekte ilk 4 dakikalık bölüm geride kalırken farkı 4 sayıya düşürdü. Sinan Güler bu bölümde 7 sayıya ulaştı. Birkan Batuk’tan arka arkaya gelen sayılar ilk yarının bitimine 1:30 dakika kala farkı 7 sayıya indirdi ve Kanada’nın molası geldi. Milliler soyunma odasına 39-30 geride gitti.

İkinci yarıda Milli Takım'ın ilk sayıları Ömer Aşık’tan geldi. Üçüncü çeyrekte son 4 dakikaya Kanada’nın 48-34’lük üstünlüğüyle girildi. Üçüncü çeyrek Kanada’nın 59-47 üstünlüğü ile bitti. Son çeyrekte de istediği oyunu sahaya yansıtamayan Milliler maçtan 77-69 mağlup ayrıldı.

Milli Takımımız ile Kanada arasında oynanan mücadeleyi Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Harun Erdenay, Türkiye Cumhuriyeti Manila Büyükelçisi Esra Cankorur ve TBF Yönetim Kurulu Üyeleri salonda takip etti.

Milliler A Grubu’ndaki ikinci maçında 7 Temmuz Perşembe günü TSİ 13:30’da Senegal ile karşılaşacak.

"RAKİP KİM OLURSA OLSUN KAZANAMAZDIK!" 

A Milli Erkek Basketbol Takımı Başantrenörü Ergin Ataman, Kanada yenilgisinin ardından NTV Spor'a özel açıklamalarda bulundu.

Özellikle hücumdaki etkisiz performanslarından yakınan Ergin Ataman "Pek değil hiçbir şey oynamadık hücumda. Bu hücum yüzdeleriyle rakip kim olursa olsun kazanamazdık" dedi.

Ataman "Pek değil hiçbir şey oynayamadık hücumda. 15 faul kaçırdık. Dış atışlarda 26'da 6 gibi yüzdemiz var. 61 hücumun 22'sinden sayıyla dönebilmişiz. Çok kötü bir akşamdı. Bobby Dixon'ın, kariyerindeki belki en kötü hücum maçlarından bir tanesiydi. Olabilir, her oyuncunun başına gelebilir. Takım olarak hücumda fazla alternatifimiz olmadığı için, Bobby'nin bu performansı bizi etkiledi. Topu pota altına geçirdik ama orada da Ömer ve Semih faul kaçırınca kilitlendik. Melih'in üst üste üçlükleriyle sayılar bulduk. Kanada aslında çok iyi bir takım ama onlar da çok iyi oynamadı. Kaybettik, bu hücum yüzdeleriyle rakip kim olursa olsun kazanamazdık. Senegal maçı da çok zor ve tehlikeli olur böyle oynarsak" ifadesini kullandı.

Sayfa Yükleniyor...