NTV

Misimovic: Hagi'nin yüreği yoktu

Ntvspor

Spor

Bir dönem Galatasaray'da forma giyen Bosnalı oyuncu Zvjezdan Misimovic, Alman basınında Galatasaray'ın efsane ismi Gheorghe Hagi'yi yerden yere vurdu. Spox.com'a konuşan Misimoviç, Galatasaray'dan ve Dinamo Moskova'dan ayrılmasındaki sebebin Hagi olduğunu ifade etti.

Galatasaray’a transfer olmadan önce Atletico Madrid, Fiorentina, Everton ve Schalke ile görüştüğünü söyleyen Misimovic, "Dönemin Wolfsburg menajeri Dieter Hoeness, yerimi dolduracak bir oyuncu bulursa beni satacağının sözünü verdi ama sonra çok zaman geçirdi ve bu kulüplerin çoğu son güne kadar beklemek istemedi. Schalke ve Galatasaray kalmıştı sadece. İlk etapta Schalke ile anlaşmıştım, tesislere kadar gittim ama Dieter Hoeness son anda transferi iptal etti. Dönemin Galatasaray menajeri iki hafta boyunca Ritz otelinde kalıyordu ve "Sensiz İstanbul’a dönemem.“ diyordu. Galatasaray’a yeşil ışık yaktıktan sonra, aynı gece İstanbul’la gidip işi bitirdik“ dedi. 

Eski teknik direktörü Gheorghe Hagi'yi eleştiren Misimovic, "Beni sol tarafta oynatıyordu. Nürnberg’ten burada oynamayı biliyordum ama yinede hocayla konuşmak istedim çünkü bir sezon önce Wolfsburg’ta merkezde çok başarılı bir sezon geçirmiştim. Ama bu konuşma ise yaramadı ve bir anda kadro dışı kaldım“ diye konuştu.

Galatasaray menajerinin kendisine milli takım arasında gelip kadro dışı kaldığını söylediğini kaydeden Boşnak oyuncu, "Sakız çiğnediğimi, herşeyi hafife aldığımı ve çok sık güldüğümü söyledi. Hocaya gidip özür dilememi istedi. Ama ne için özür dileyecektim ki? Hagi’nin benimle yüzyüze konuşmaya yüreği yoktu. Bana sıkıntılarını üçüncüler üzerinden söylemesi, hayal kırıklılığı yarattı“ sözleriyle eski hocasını eleştirdi.

"HEPSİNİN MENAJERİ HAGİ İLE AYNIYDI" 

Hagi için çarpıcı iddialar ortaya atan Misimovic, "Kötü bir sezon geçirdiğimiz için bir sonraki sezonda Galatasaray'ın Avrupa kupalarına katılması neredeyse mümkün değildi. Resmi ağızlar, benim çok fazla para kazandığımı söylemişti. Iki ay boyunca tek başıma antrenman yapimak zorunda kalmıştım. Bu çok ağırdı benim için. Devre arasında iki, üç tane Rumen oyuncu aldılar. Hepsinin menajeri Hagi ile aynıydı" ifadelerini kullandı.

Daha sonra transfer olduğu Dinamo Moskova'da teknik direktörlüğe Dan Petrescu'nun getirildiğini kaydeden Zvjezdan Misimovic, "Bir Avrupa Ligi maçı öncesi yaptığımız son antrenman öncesi yanıma gelip, neden Hagi hakkında kötü konuştuğumu sordu. Ben de, sıkıntısının suratıma söylemesi gerektiğini ve yanlış yöntem kullandığını ifade ettim. Ertesi gün maç 0-0 giderken 38. dakikada oyundan alındım ve bir daha doğru dürüst oynamadım. Sonra öğrendim ki, Petrescu Hagi’nin nikah şahidiymiş. Futbol bazen böyle bir şey" yorumlarını yaptı.

ETİKETLER