Mizgin Ay'dan bir madalya daha

100 metre yarışında 11.62'lik derecesiyle birinci olan Mizgin Ay, 200 metre finalinde de üçüncü olarak bronz madalya kazandı.

Mizgin Ay.jpg

Kenya'da düzenlenen Dünya Yıldızlar Atletizm Şampiyonası'nda milli sporcu Mizgin Ay, Türkiye rekoru kırarak kızlar 200 metre finalinde üçüncü oldu. 

Uluslararası Atletizm Federasyonları Birliği (IAAF) tarafından başkent Nairobi'de düzenlenen şampiyonada, kızlar 200 metre finalinde koşan 17 yaşındaki Mizgin Ay, yarışı 23.76'lık dereceyle tamamlayarak bronz madalya elde etti. Bu derecesiyle yeni Türkiye rekorunun da sahibi olan Mizgin Ay, Kenya'daki şampiyonada ikinci madalyasını aldı.  

Mizgin Ay, çok mutlu olduğunu, her iki madalyasını da 15 Temmuz şehitlerine armağan ettiğini söyledi. Perşembe günü 100 metre yarışında 11.62'lik derecesiyle birinci olan Mizgin Ay, Dünya Yıldızlar Atletizm Şampiyonası tarihinde Türkiye'ye kızlar 100 metredeki ilk altın madalyasını kazandırmayı başarmıştı.  

Milli Takım Antrenörü Mustafa Akyavaş, "Türkiye olarak hem ülke sıralamasında hem de madalya anlamında Dünya Yıldızlar Şampiyonası'nda tarihi birbaşarı elde ettik. Şu an Kenya'da Türk Atletizm Milli Takımı olarak üçüncü madalyamızı aldık." ifadelerini kullandı.  

Türkiye'ye organizasyonda üçüncü madalyayı,kızlar 5 bin metre yürüyüşte ikinci olan Meryem Bekmez kazandırmıştı 

Sayfa Yükleniyor...