Motokros heyecanı Gemlik'te yaşanacak

Doğu Avrupa ve Türkiye Motokros Şampiyonası, 25-26 Nisan tarihlerinde Bursa’nın Gemlik ilçesinde yapılacak.

İHA 22.04.2015 - 17:14

Motokros heyecanı Gemlik'te yaşanacak

Türkiye Motosiklet Federasyonu’nun Gemlik Belediyesi’nin yanı sıra çok sayıda sponsor firma ile birlikte gerçekleştirdiği şampiyona ilçede üçüncü kez heyecan fırtınası estirecek. 1-2-3 Aralık 2013 tarihlerinde Enduro Türkiye Şampiyonası finallerinin yanı sıra 14-15-16 Kasım 2014’te de Motokros Türkiye Şampiyonası finallerine ev sahipliği yapan Gemlik Şahintepe Motokros Pisti’ndeki yarışlar, teknik, beceri, cesaret, denge ve hızın öne çıktığı görsel şovun bir kez daha merkezi olacak.

Doğu Avrupa Şampiyonası ile Türkiye Şampiyonasının ikinci ayak yarışlarına Türkiye’nin yanı sıra Yunanistan, Makedonya, Hırvatistan, Bosna Hersek, Romanya, Sırbistan, Bulgaristan, Karadağ ve Azerbaycan’dan 200 sporcu katılacak. Motosiklet Federasyonu As Başkanı Ogün Baysan, yedi ayak üzerinden yapılan şampiyonanın ilk ayağının Yunanistan’da yapıldığını belirterek, ikinci yarışların Türkiye’ye verildiğini ve Gemlik Şahintepe Parkurunun tercih edildiğini söyledi.

25 Nisan Cumartesi günü saat 10.00 da teknik kontroller ile başlayacak yarışların ilk gününde antrenman sürüşleri ve sıralama turu yarışları güne damga vuracak. Yarışların ikinci gününde ise nefesler tutulacak. 200 usta sporcu dereceye girmek için sabah saat 10.00 ile akşam 17.30 arasında kıyasıya yarışacaklar. Yarışların ödül töreni saat 18.00’de yine Şahintepe parkurunda yapılacak.

Sayfa Yükleniyor...