NTV

Mourinho'dan oyuncularına gözdağı

Ntvspor

Spor

Chelsea Menajeri Jose Mourinho, Şampiyonlar Ligi'nde Porto ile oynayacakları maç öncesi oyuncularına çok sert uyarılarda bulundu. Mourinho, hiç bir oyuncunun dokunulmaz olmadığını söyledi.

Premier Lig’e çok kötü başlayan son şampiyon Chelsea, ilk 7 haftada topladığı 8 puanla 14. basamakta bulunuyor. Özellikle son Newcastle United maçının ilk yarısı menajer Jose Mourinho'nun oyuncularına karşı sabrını taşırma noktasına getirdi.

Newcastle maçının ilk yarısında oyuncularına 10 üzerinden eksi 1 not veren Mourinho, Porto ile oynanacak Şampiyonlar Ligi maçı öncesi sert uyarılarda bulundu. Portekizli menajer hiç bir oyuncunun kendisini dokunulmaz olarak görmemesi gerektiğini söyledi ve ekledi; "Elimde bizi geçen sezon şampiyonluğa taşıyan harika oyuncular var. Ancak futbolda dün yok. Sadece bugün var. Bir oyuncunun dokunulmaz olarak görülebilmesi için istikrarlı olması gerekiyor. Bugün takımımda böyle bir oyuncu yok. Dolayısıyla hiç kimse dokunulmaz değil."

Mourinho, Porto karşısında Arsenal karşılaşması sonrası 3 maç ceza alan golcüsü Diego Costa'dan da yararlanabilecek. Golcü oyuncu saha içindeki tavırları ile büyük tepki çekse de takım arkadaşlarının aksine kazanma hırsıyla dikkat çekiyordu. Bu
yüzden Mourinho'ya Porto karşısında sahada 11 Costa'ya ihtiyaç duyup duymadığı soruldu. Mourinho'nun bu soruya yanıtı alaycıydı.

İngiltere'de Costa'ya her fırsatta ceza verildiğini savunan Mourinho; "11 Costa ile sahaya çıksak her maçı kaybederiz. Çünkü Costa'ya ceza verme arzusu çok büyük. Bu yüzden kısa sürede sahaya çıkacak oyuncu bulamayabiliriz" dedi.

ETİKETLER