İstanbul Büyükşehir Belediyespor ile oynadığı son 6 karşılaşmadan sadece 1 galibiyet elde edebilen Beşiktaş, erteleme maçında şansızlığını kırma hesapları yapıyor. Şampiyonluk yarışında Galatasaray ve Fenerbahçe'nin kayıplarıyla yeniden iddialı konuma gelen siyah-beyazlılar, bugünkü İstanbul Büyükşehir Belediyespor karşısında mutlak galibiyet hedefliyor.

Teknik direktör Mustafa Denizli, futbolcularına rakiplerinin büyük takımlarla karşılaştığı maçlarda daha iyi motive olduğunu ve etkili isimlerin ön plana çıktığını belirterek, dikkatli olmaları konusunda uyarılarda bulundu. İstanbul Büyükşehir Belediyespor'un özellikle defansın arkasına atılan toplarla etkili olduğunu vurgulayan deneyimli teknik adam, defans oyuncularına özel çalışma yaptırdı.

Öte yandan Beşiktaş'ın başarılı futbolcusu Ekrem Dağ, lig yarışında heyecanın son haftalara kadar devam edeceğini ve geçtiğimiz sezon olduğu gibi yine şampiyonluk ipini kendilerinin göğüsleyeceklerine inandıklarını söyledi.

Ekrem Dağ, Avusturya Milli Takımı forması ile Türk Milli Takımı’na karşı mücadele edecek olmanın kendisini üzdüğünü belirtti.