Mutu'nun kariyeri tehlikede mi?

Doping testleri pozitif çıkan Fiorentinalı golcü Adrian Mutu, İtalya Olimpiyat Komitesi'ne ifade verdi. Rumen futbolcu, 4 yıl men cezası alma tehlikesiyle karşı karşıya.

Haberler - Ntvspor 04.03.2010 - 19:21

Mutu'nun kariyeri tehlikede mi?

Adrian Mutu'nu başı dertten kurtulmuyor. Fiorentinalı futbolcunun eski kulübü Chelsea ile arasındaki anlaşmazlık hala son bulmadı. Londra kulübü, Mutu'nun sözleşmesini 2004'te kokain kullandığı gerekçesiyle feshetmişti. Mutu bu nedenle 7 ay men cezası çekti. Üstelik hala Chelsea'ye 24 milyon dolar tazminat ödemek zorunda kalması gündemde.

Öte yandan, 31 yaşındaki futbolcu 2 doping testine daha takıldı. 10 Ocak'taki Bari ve 20 Ocak'taki Lazio maçlarından sonra girdiği testler pozitif çıkan Mutu, geçici olarak hem ulusal hem de uluslararası müsabakalardan men edildi. Ünlü futbolcu şimdi, İtalya Olimpiyat Komitesi'nden davasını karara bağlamasını bekliyor.

4 yıl men cezasına çarptırılma tehlikesiyle karşı karşıya olan Rumen futbolcu, davanın ilk duruşmasını geride bıraktı. Menajeri, duruşmanın ardından umutlu konuştu. Giovanni Becali; "sanırım men cezası alacak.. Ama bu cezanın 3-4 aydan fazla olmasını beklemiyorum" dedi.

Becali, doktoruna danışmayarak büyük hata yaptığını kabul ettiği Mutu'nun bilinçsiz olarak yasak madde aldığını öne sürüyor.

Bu savunmanın İtalya Olimpiyat Komitesi AntiDoping Komisyonu'nu ikna edip etmeyeceğini 19 Mart'ta yapılacak 2. duruşma gösterecek.

Sayfa Yükleniyor...