Nadal ve soru işaretleri

Tenis dünyası Rafael Nadal'ın düşüşünü konuşuyor. Federer'in hakimiyetini yıkması beklenen İspanyol raket, kronikleşen diz sakatlığı nedeniyle Avustralya Açık'a da çeyrek finalde veda etti. Bugünlerde herkesin yanıtını aradığı soru ise şüpheli dizlerinin Nadal'ı daha ne kadar taşıyabileceği.

Ntvspor 27.01.2010 - 11:42

Nadal ve soru işaretleri

Roger Federer'in, Rafael Nadal'a kaybettiği 2009 Avustralya Açık finalinin ardından döktüğü gözyaşları, pekçoklarına göre tenis dünyasında yeni bir dönemin başlangıcını simgeliyordu. Ancak aradan 12 ay geçmesine rağmen ‘Federer imparatorluğu’na son vermesi beklenen Nadal'ı, soru işaretleri ile dolu bir gelecek bekliyor.

Geçen yılki Avustralya Açık zaferinin ardından bir sezon içinde 4 grand slam turnuvasını da kazanabileceği konuşulan Nadal, önce Fransa Açık'ta kariyerinin ilk yenilgisini alarak elendi. Ardından dizlerindeki sakatlık nedeniyle Wimbledon'da şampiyonluk unvanını koruyamadı. Diz sakatlığı Nadal'ın Amerika Açık'ta başarılı olmasını da engelledi.

İspanyol raket yeni sezona büyük beklentilerle girdi. Ancak daha ilk grand slam turnuvasında bir kez daha kronikleşen diz sakatlığının kurbanı oldu. Andy Murray karşısındaki çeyrek final maçını dizindeki sakatlığı gerekçe göstererek yarıda bırakan İspanyol raket, dünya sıralamasındaki 2 numaralı yerini de Novak Djokovıc'e kaptırdı. Dahası Nadal, sorunlu dizlerinin ilerleyen dönemde kendisine nasıl sürprizler hazırlayabileceği konusunda bir fikri olmadığını söylüyor.

Nadal, geçen yıl 22 yaşında Avustralya Açık'ı kazanarak, 6. grand slam zaferini elde etmişti. Aynı yaşta Federer'in sadece bir, efsane raket Pete Sampras'ın ise 3 grand slam şampiyonluğu bulunuyordu. Aradan geçen 1 yılda, Nadal'ın hala 6 grand slami bulunuyor ve 7. zafer, genç İspanyol’a hiç bu kadar uzak olmamıştı.


  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...