NBA'de dev takas iddiası

Basketbolun zirve noktası NBA, bu aralar dev bir takas söylentisi ile çalkalanıyor. New York basınında çıkan haberlere göre, Knicks'in süper yıldızı Carmelo Anthony'nin Cleveland Cavaliers'a geçip Lebron James'in takım arkadaşı olması meselesi.

Ntvspor 13.02.2016 - 14:52

NBA'de dev takas iddiası

NBA kulislerini sarsan dev takas haberine göre Carmelo Anthony kısa bir süre içerisinde Cleveland Cavaliers oyuncusu olacak.

Amerikan basınında yer alan haberlere göre dev takas 3 takımı kapsayacak şekilde gerçekleşecek.

New York Knicks, Cleveland Cavaliers ve Boston Celtics ekiplerini kapsaması beklenen 3'lü takas iddiasına göre Carmelo Anthony, Cleveland Cavaliers'ın yolunu tutacak. New York bu hamle sonrası yeniden yapılanma için gerekli bütçe boşluğunu oluşturmuş olacak. Takasın diğer önemli ayağında ise Cleveland, takıma katıldığından beri istenileni bir türlü veremeyen Kevin Love'ı Boston'a yollayacak. Böylece genç oyuncularının arasında bir lider arayan Boston aradığı basketbolcuya kavuşacak.

Kariyeri tamamlanmadan bir şampiyonluk yüzüğü takmak isteyen Carmelo Anthony'nin Lebron ile güçleri birleştirme noktasında bu takasa sıcak baktığı belirtilirken, Kral lakaplı James'in de takımda istediği yardımı alamadığı Love yerine iyi arkadaşı olan Melo gibi bir skoreri görmek istediği belirtiliyor.

Haberlerde Cleveland'lı bazı oyuncuların da Golden State Warriors'ı şampiyonluktan uzak tutmanın tek yolunun bu takas olduğunu dile getirdiklerini ifade ediliyor.

Takasa dair dair tek soru işareti ise hücumda topun elinde olmasını seven iki skorer Lebron ve Melo'nun birlikte uyum içinde oynayıp oynayamayacakları konusu.

Sayfa Yükleniyor...