Ömer Erdoğan'dan Sercan'a nasihat

Bursaspor Kaptanı Ömer Erdoğan, takımıın genç yıldızı Sercan Yıldırım'ın transfer haberleriyle kafasının karıştığını ve durumununun netleşmesi durumunda daha başarılı olacağına inandığını söyledi.

04.01.2010 - 15:03

Bursaspor futbol takımının kaptanı Ömer Erdoğan, 2010 yılının en az 2009 yılı kadar başarılı geçmesi için çok çalışacaklarını söyledi.

Ömer Erdoğan, Özlüce Tesisleri'nde düzenlediği basın toplantısında, ligde ve Türkiye Kupası'nda yola devam ettiklerini dile getirerek, hedeflerinin sezon sonunda Avrupa kupalarına katılma vizesi almak olduğunu belirtti.

Galibiyeti bol olan bir yılı geride bıraktıklarını dile getiren Ömer Erdoğan, ''Bursaspor açısından 2010 yılının da en az 2009 yılı kadar başarılı geçmesi için çok çalışacağız. İlk yarı itibarıyla hedeflediğimiz yerdeyiz. Umarım ligi de yine hedeflediğimiz yerde bitiririz'' dedi.

Ömer Erdoğan, Ziraat Türkiye Kupası'nda Tarsus İdmanyurdu ile yapacakları maça da değinerek, hedeflerinin kupada final oynamak olduğunu, bu nedenle rakip kim olursa olsun sahaya mutlak galibiyet için çıkacaklarını söyledi.

İkinci yarının daha zorlu geçeceğini anlatan tecrübeli kaptan, ''Düşmeye yakın takımlar, zirve mücadelesi veren takımlar ve hedefini yeni koymuş ekiplerle oynayacağız. Fikstür bizim lehimize. Bu yarıda fikstür avantajını iyi değerlendirmek istiyoruz. Eğer bunu başarırsak hedefe ulaşırız'' diye konuştu.

Ömer, Sercan Yıldırım ile ilgili çıkan haberlerin hatırlatılması üzerine ise, ''Sercan, genç bir oyuncu. Son yaşanan olaylar onun kafasını karıştırmış durumda. Bizler de durumunun netleşmesini bekliyoruz. Kendisiyle zaman zaman konuşuyoruz. Daha dikkatli olması için uyarıyoruz. Özel yaşamıyla birlikte futbol yaşamıyla da gündeme gelen bir oyuncu. Bu tür oyuncular ligimizde iki ya da üç tane çıkar'' yorumunu yaptı.

Bir gazetecinin, ''Sercan'la kaptan olarak bire bir konuşup dertleştiğiniz oluyor mu?'' sorusuna Ömer, ''Sercan, zaman zaman gelip sıkıntılarını anlatıyor. Biz büyüklerde onunla basında çıkan haberlerle ilgili konuşuyoruz. Bize sıkıntı yaşadığını söyledi. Kendisinin kullanmadığı sözlerin yazıldığını, bunun da kendisini rahatsız ettiğini söyledi. Durumu bir an önce netleşirse daha başarılı olacağına inanıyorum'' yanıtını verdi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...