Onyewu'dan büyük jest

Milan'ın Amerikalı savunma oyuncusu Oguchi Onyewu, 2012'de sona erecek sözleşmesini 1 yıl daha uzattı. Bu sezonun büyük bölümünde sakatlığı nedeniyle forma giyemeyen Onjewu, kontratının son yılında para almayacağını açıkladı.

Ntvspor 18.05.2010 - 10:16

Onyewu'dan büyük jest

Konfederasyon Kupası'nda yıldızı parlayan Oguchi Onjewu, yaz aylarında İtalyan devi Milan'a transfer oldu. 3 yıllık sözleşmenin altına imza atan Amerikalı savunma oyuncusu, ciddi bir sakatlık geçirdiği geride bıraktığımız sezonun neredeyse tamamını kaçırdı. Bu yaz dünya kupasında Birleşik Devletler'in formasını giyecek Onjewu, Milan yönetimine büyük bir jest yaptı.

Sözleşmesinin 1 yıl daha uzatılmasını isteyen Onjewu, bu sezonu sakat geçirdiği için kontratının son yılında tek kuruş dahi almak istemediğini söyledi. Bunun üzerine yönetim, 28 yaşındaki savunma oyuncusuna boş kontrat imzalattı.

Onjewu'nun jestinden çok etkilenen Milan yönetiminin resmi açıklamasında, “Geçen sezonun tamamını kaçıran Onjewu, dünya kupasının en önemli yıldızlarından biri olmaya adaydır. Buna karşın oyuncumuzun, kontratının son yılında bedava oynamak istemesi taktire şayandır” denildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...